Usunąć samochody, nie będzie zamachów

Eva Franchell
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Samochody i inne pojazdy „zamieniły się w śmiercionośną broń” i powinny zostać usunięte z miast, żeby zapobiec w przyszłości takim atakom, jak w Sztokholmie, pisze dziennikarka gazety „Aftonbladet” Eva Franchell.

Według doświadczonej dziennikarki komentującej atak w Sztokholmie, w którym zginęły cztery osoby, samochody, które Franchell nazywa “skutecznymi maszynami do zabijania”, należy po prostu usunąć z centrum miast i z miejsc, gdzie gromadzą się ludzie, jeśli mamy być chronieni w przyszłości.

„Pojazdy łatwo jest ukraść i potem nic już nie może ich zatrzymać”, pisze pani Franchell i dodaje: “To niedopuszczalne, że wielką ciężarówką można wjechać w jedną z najbardziej zatłoczonych ulic w piątkowe popołudnie tuż przed Wielkanocą”.

Odnotowując, jak popularnym celem dla turystów jest Sztokholm, Franchell stwierdza, że centrum miasta powinno być „bezpieczną strefą” dla odwiedzających. Według niej „zadziwiający” jest fakt, że możliwe jest poruszanie się samochodem po średniowiecznej starówce szwedzkiej stolicy.

Kreśląc swoją wizję Sztokholmu wolnego od samochodów, Franchell przekonuje: „Większość problemów związanych z przemieszczaniem się i transportem publicznym można rozwiązać, a dostawy do sklepów i restauracji mogłyby odbywać się w czasie, kiedy nie ma ludzi na ulicach”.

“Samochody dominują w naszych miastach od dziesiątek lat, a teraz to ludzie potrzebują przestrzeni. Bardzo ważne jest obecnie, żebyśmy zaczęli kontrolować ruch samochodów”, kończy swój artykuł Franchell.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Pomysł zredukowania liczby samochodów w szwedzkich miastach został poparty w zeszłym miesiącu przez minister ochrony środowiska, która przekonywała, że korzystanie z samochodu wiąże się z problematyką równouprawnienia płci, a także kwestią ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez Szwecję.

„Za kierownicą samochodów siedzą najczęściej mężczyźni, tak więc, dając dużo przestrzeni samochodom, dajemy dużo przestrzeni mężczyznom – kosztem kobiet”, wyjaśniła Karolina Skog.

Rol na podst. http://www.aftonbladet.se/

/Od redaktora dyżurnego: Oznaczyłem ten artykuł kategorią „poprawność polityczna”, bo lepszej nie mamy w maszynerii portalu – ale w zasadzie na określenie tego, co się dzieje z ludźmi w Szwecji, nie ma kategorii… trzeba by dopiero ją stworzyć. Moja propozycja: Tworki./

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook