USA: rodowita biała Amerykanka terrorystką

collen-larose
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Biała kobieta z Filadelfii okazała się wspólniczką islamskich terrorystów, rekrutującą do sprawy dżihadu muzułmanów w USA. 46-letnią Collen LaRose oskarżono o udział w planie zabicia szwedzkiego grafika Larsa Vilksa, który przedstawił Mahometa jako psa.

collen-laroseLaRose, używająca również pseudonimu Dżihad-Jane (aluzja do przydomka Jane Fondy, nadanego aktorce po jej podróżach do Wietnamu w latach 70. i poparciu Vietcongu), została aresztowana w październiku ubiegłego roku. Władze ujawniły to dopiero we wtorek, kiedy postawiono jej formalne zarzuty. Grozi jej kara dożywotniego więzienia.

Prokuratura wiąże jej sprawę z aresztowaniem we wtorek w Irlandii siedmiu muzułmanów, także zamieszanych podobno w plan zabicia szwedzkiego rysownika. Ugrupowanie związane z Al-Kaidą wyznaczyło nagrodę 100 tys. dolarów za jego głowę.

LaRose – według nieoficjalnych informacji – zajmowała się rekrutacją przez internet muzułmanów w USA do akcji terrorystycznych.

Według przedstawicieli władz, LaRose jest jedną z zaledwie kilku kobiet oskarżonych w USA o terroryzm. Jak powiedział prowadzący sprawę federalny prokurator Michael L. Levy, terroryści specjalnie poszukiwali osoby takiej jak ona – białej, drobnej kobiety o jasnych włosach – gdyż łatwiej było jej działać, nie budząc podejrzeń.

Wspólnicy polecili jej pojechać w marcu 2009 r. do Szwecji, gdzie miała pomóc w zorganizowaniu zamachu na Vilksa. LaRose udała się tam i podjęła działania w celu wytropienia rysownika, ale akcji nie przeprowadzono.

Oskarżona kobieta była w przeszłości dwukrotnie aresztowana – za wypisywanie czeków bez pokrycia i jazdę samochodem po pijanemu.

Więcej na: www.onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze