USA: nauczyciele kontra FBI w walce z ekstremizmem

Randi Weingarten walczy z islamofobią
Randi Weingarten walczy z islamofobią FBI
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykański Związek Nauczycieli (AFT) zaatakował antyekstremistyczną witrynę FBI nazywając ją antyislamską.

Strona „Don’t Be A Puppet” (Nie bądź marionetką) znalazła się w ogniu krytyki za rzekome piętnowanie muzułmanów, mimo że jej celem jest jedynie przeciwdziałanie radykalizacji – podaje „Wall Street Journal”. Strona opracowana przez FBI ma na celu ochronę ludzi przed ekstremizmem poprzez przybliżenie różnych typów ekstremizmu i zbrodni dokonanych przez terrorystów. Podaje przykłady m.in. ataku na WTC dokonanego przez islamskich terrorystów oraz ataku antyrządowego ekstremisty Timothy’ego McVeigha w 1995 roku w Oklahoma City. Na tej interaktywnej stronie można znaleźć wiele informacji o terroryzmie jako takim i nie poświęca ona szczególnej uwagi islamskiemu terroryzmowi.

W sierpniu AFT w koalicji ze Amerykańskim Związkiem Administracji Szkolnej i Amerykańsko-Arabskim Komitetem przeciw Dyskryminacji napisał list do szefa FBI Jamesa Comeya wyrażając swoje zaniepokojenie treściami prezentowanymi na stronie, które mają być rzekomo wymierzone w uczniów wyznających islam. „Zdajemy sobie sprawę, że musimy być hiper uważni. Jest jednak różnica między zwiększoną uwagą, a profilowaniem rasowym” – powiedziała mediom przewodnicząca AFT Randi Weingarten.

Jak tłumaczy Comey, celem strony była ochrona nastolatków przed radykalizacją w internecie: „Celem tej strony jest poruszenie kwestii brutalnego ekstremizmu, odpowiedź na pytanie czym jest, kto na niego wpływa i jak poznać czy ty, lub ktoś ci bliski nie padacie ofiarą ekstremistów”.

Treści na stronie były już wcześniej zmieniane na żądanie islamskich lobbystów. Początkowo strona miała ruszyć w listopadzie 2015, jednak w pierwszej wersji było wiele odniesień do islamskiego ekstremizmu i islamu. W wyniku presji powiązanej z Bractwem Muzułmańskim Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) treści te usunięto: terroryści odpowiedzialni za WTC zostali nazwani ekstremistami al-Kaidy.

GB na podstawie http://www.clarionproject.org

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook