USA: irańskie plany absolutnie nie do zaakceptowania

prezdent-iranu-na-terenie-instlacji-nuklearnych
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Irańskie plany wybudowania dziesięciu nowych zakładów do wzbogacania uranu są absolutnie nie do zaakceptowania i mogą doprowadzić wspólnotę międzynarodową do zwiększenia nacisku na Teheran, by ten wywiązał się ze swoich zobowiązań – oświadczyła ambasador USA przy ONZ Susan Rice.
prezdent-iranu-na-terenie-instlacji-nuklearnych
Postrzegamy oświadczenie Iranu (w sprawie budowy 10 nowych zakładów) jako coś kompletnie niewłaściwego i dalej izolującego Iran od wspólnoty międzynarodowej – powiedziała Rice dziennikarzom.

Amerykańska ambasador potwierdziła, że na razie Stany Zjednoczone i ich partnerzy z grupy 5 plus 1 (Chiny, Rosja, Francja, Wielka Brytania i Niemcy) będą kontynuować rozmowy z Teheranem, lecz zaznaczyła, że ich cierpliwość ma granice.

O zamiarze znacznego wzmocnienia potencjału swego przemysłu nuklearnego Iran poinformował w niedzielę, w dwa dni po upomnieniu przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA) za utrzymywanie tych prac w tajemnicy.

Rząd w Teheranie zlecił w niedzielę Irańskiej Organizacji Energii Atomowej rozpoczęcie prac w pięciu miejscach już wybranych pod budowę nowych zakładów wzbogacania uranu, a także rozpoczęcie poszukiwań lokalizacji dla kolejnych pięciu ośrodków – podała państwowa telewizja.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze