Unijny zakaz dla nikabu i burki?

koch_mehrin
| 23 komentarzy|
image_pdfimage_print

Liberałowie i demokraci chcą zakazać w przestrzeni publicznej na terenie całej Unii Europejskiej noszenia pełnych zasłon twarzy. Muzułmanie twierdzą, że takie przepisy skażą kobiety na areszt domowy.

koch_mehrinWiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Silvana Koch Mehrin z Partii Europejskich Liberałów, Demokratów i Reformatorów (trzeciej co do wielkości w PE) wniosła pod obrady kwestię zdelegalizowania noszenia pełnego zakrycia twarzy w miejscach publicznych w Europie.

Naruszenie przepisu będzie skutkowało natychmiastową grzywną w wysokości 150 euro. Jednak, co istotniejsze, pomyślano również o uregulowaniu kwestii przymuszania kobiet do noszenia zasłon publicznie. Proponowana jest kara do 15 tysięcy euro lub roku więzienia.

W ubiegłym tygodniu belgijski ustawodawca jako pierwszy w Europie wsparł zakaz dla burki i nikabu. Belgijscy muzułmanie twierdzą, że ten krok spowoduje, iż kobiety spędzą całe życie za zamkniętymi drzwiami. Z pewnością czeka nas długa debata nad tym kto krzywdzi kobiety: Unia Europejska czy ortodoksyjny islam?

JW na podst. Moscow Time

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze