UNICEF broni dzieci zmuszanych do małżeństw w Arabii Saudyjskiej

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Szefowa UNICEF-u, funduszu działającego w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych, wyraziła zaniepokojenie faktem, że saudyjski sąd dwukrotnie odmówił anulowania małżeństwa ośmioletniej dziewczynki z 47-letnim mężczyzną.

Niezależnie od okoliczności, czy ram prawnych obowiązujących w danym państwie, małżeństwo dziecka jest naruszeniem jego praw – oświadczyła Ann Veneman, dyrektor wykonawczy Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci, znanego bardziej jako UNICEF (United Nations International Children’s Emergency Fund, od 1953 United Nations Children’s Fund).

Prawo do dobrowolnej i pełnej zgody na małżeństwo jest zagwarantowane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (Universal Declaration of Human Rights). Zgoda taka nie może być dobrowolna, czy pełna, jeśli jedna ze stron jest zbyt młoda, by podjąć powyższą decyzję – powiedziała Veneman.

Najnowszy wyrok, którym saudyjski sędzia utrzymał swój poprzedni werdykt, został przekazany w ostatnią sobotę w mieście Onaiza w Arabii Saudyjskiej, gdzie pod koniec ubiegłego roku ten sam sędzia oddalił wniosek matki dziewczynki, która próbowała doprowadzić do rozwodu swej ośmioletniej córki.

więcej na Onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze