Unia walczy z okaleczaniem muzułmańskich kobiet

obrzezanie-kobiety
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Parlament Europejski przyjął raport, który zmierza do zakazania praktyk obrzezania kobiet na terenie Unii Europejskiej.

obrzezanie-kobietyRaport został przyjęty 647 głosami i tym samym parlament potwierdził, że oczekuje od Komisji Europejskiej i państw członkowskich podjęcia prac nad zakazaniem stosowania tej praktyki na terenie Unii.

Zdaniem autorki raportu Christiany Muscardini, problem klitoridektomi dotyczy rocznie 180 000 kobiet ze społeczności imigranckich. Z tego powodu członkowie parlamentu chcą, żeby prawo dotyczące obrzezania kobiet było częścią prawa imigracyjnego i umów o współpracy z krajami źródłowymi imigracji.

Prawo powinno również zobowiązywać lekarzy i szpitale do informowania o przypadkach wycięcia bądź częściowego naruszenia łechtaczki. Do tej pory, pomimo oczywistego naruszania praw kobiet, trudno było monitorować podobne zabiegi na terytorium UE, ponieważ w większości przypadków dokonywane były potajemnie.

Z drugiej strony posłowie chcą, żeby ściśle monitorować i sprawdzać każdy przypadek ubiegania się o azyl, gdzie powodem jest zmuszanie kobiety w kraju pochodzenia do przeprowadzenia obrzezania.

JW

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook