Unia Europejska grozi Afryce

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Unijny komisarz ds. migracji Dimitris Avramopoulos powiedział w wywiadzie dla dziennika „The Times”, że Unia rozważa wprowadzenie sankcji przeciwko krajom afrykańskim, które odmawiają przyjmowania wydalanych z Europy nielegalnych imigrantów.

Sankcje te byłyby dwojakiego rodzaju. Po pierwsze Unia wstrzymałaby pomoc rozwojową przy realizacji inwestycji w infrastrukturę. „Inwestujemy w tych krajach, żeby stworzyć im i ich obywatelom możliwości rozwoju”, powiedział Avramopoulos.

Drugi rodzaj przewidywanych sankcji to ograniczenia w wydawaniu wiz. Niemcy ostatnio zagroziły, że wstrzymają wydawanie wiz politykom z tych krajów afrykańskich, które nie chcą przyjmować z powrotem imigrantów. Jednak wg Avramopoulosa Unia miałaby wprowadzić znacznie szersze restrykcje, które dotyczyłyby „tysięcy ludzi, od dyplomatów i lekarzy po studentów i naukowców”.

„Nie boimy się wywierania nacisku poprzez instrumenty handlowe czy wizowe. Emigracja z Afryki nie jest dobrym rozwiązaniem, ani dla Unii, ani dla krajów afrykańskich”, powiedział unijny komisarz.

W poniedziałek 28 sierpnia odbędzie się w Paryżu spotkanie przywódców europejskich i afrykańskich, na którym poruszona ma być sprawa imigracji z Afryki. Afrykańscy politycy domagać się będą zapewne zwiększenia pomocy z Unii w zamian za ograniczanie imigracji.

 

GL na podstawie VOA

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook