Unia Europejska grozi Afryce

Dimitris Avramopoulos
Dimitris Avramopoulos
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Unijny komisarz ds. migracji Dimitris Avramopoulos powiedział w wywiadzie dla dziennika „The Times”, że Unia rozważa wprowadzenie sankcji przeciwko krajom afrykańskim, które odmawiają przyjmowania wydalanych z Europy nielegalnych imigrantów.

Sankcje te byłyby dwojakiego rodzaju. Po pierwsze Unia wstrzymałaby pomoc rozwojową przy realizacji inwestycji w infrastrukturę. „Inwestujemy w tych krajach, żeby stworzyć im i ich obywatelom możliwości rozwoju”, powiedział Avramopoulos.

Drugi rodzaj przewidywanych sankcji to ograniczenia w wydawaniu wiz. Niemcy ostatnio zagroziły, że wstrzymają wydawanie wiz politykom z tych krajów afrykańskich, które nie chcą przyjmować z powrotem imigrantów. Jednak wg Avramopoulosa Unia miałaby wprowadzić znacznie szersze restrykcje, które dotyczyłyby „tysięcy ludzi, od dyplomatów i lekarzy po studentów i naukowców”.

„Nie boimy się wywierania nacisku poprzez instrumenty handlowe czy wizowe. Emigracja z Afryki nie jest dobrym rozwiązaniem, ani dla Unii, ani dla krajów afrykańskich”, powiedział unijny komisarz.

W poniedziałek 28 sierpnia odbędzie się w Paryżu spotkanie przywódców europejskich i afrykańskich, na którym poruszona ma być sprawa imigracji z Afryki. Afrykańscy politycy domagać się będą zapewne zwiększenia pomocy z Unii w zamian za ograniczanie imigracji.

 

GL na podstawie VOA

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze