Pod obserwacją:

Unia będzie odsyłać imigrantów

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Setki tysięcy tych uchodźców, którym nie udało się uzyskać azylu, mogą być deportowane na podstawie tajnego planu Unii.

1

Zgodnie z tym projektem Bruksela będzie grozić wycofaniem pomocy, zerwaniem umów handlowych i porozumień wizowych, jeśli kraje takie jak Niger czy Erytrea odmówią przyjmowania swoich emigrantów ekonomicznych.

Propozycje mogą doprowadzić do zatrzymywania przez kraje Unii tysięcy migrantów ekonomicznych, aby zapobiec próbom unikania przez nich deportacji. Szacuje się, że wnioski o azyl ponad 400 000 osób, które przybyły do UE w pierwszej połowie tego roku, zostaną odrzucone.

Oczekuje się, że brytyjska minister spraw wewnętrznych Theresa May poprze plan – chociaż Wielka Brytania nie należy do strefy Schengen – zwłaszcza jeśli oznaczałoby to oczyszczenie obozów w Calais.

Zgodnie z propozycją zostanie utworzona specjalna jednostka unijnej agencji Frontex zajmującej się ochroną granic, której zadaniem będzie wspieranie deportacji. Kraje, które nie będą egzekwowały międzynarodowych przepisów o deportowaniu nielegalnych imigrantów mogą czekać działania prawne i kary ze strony Komisji Europejskiej.

„Wzrost liczby deportacji powinien działać odstraszająco dla nielegalnej migracji”, podobno stwierdza dokument UE. „Państwa członkowskie muszą systematycznie wydawać decyzje o powrotach, podejmować wszelkie niezbędne kroki w celu ich wdrożenia i zapewnienia odpowiednich środków koniecznych do identyfikacji i powrotów nielegalnie przebywających na ich terenach obywateli państw trzecich”. Dalej dokument wyjaśnia: „Podczas gdy państwa członkowskie są przede wszystkim odpowiedzialne za przeprowadzanie powrotów, natychmiastowe utworzenie specjalnego urzędu do spraw powrotów w ramach Frontexu powinno umożliwić zwiększenie przez agencję skali wsparcia dla umożliwiania, organizowania i finansowania operacji powrotów”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

May wezwała także do stworzenia nowego systemu deportacji dla tych, którzy nie otrzymali azylu, a nie posiadają paszportów.

Xsara na podstawie: www.independent.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook