UNESCO podejmie współpracę z terrorystami

-
Sacked Palestinian prime minister Ismail Haniya speaks to students of the Islamic University during their graduation ceremony in Gaza City, 21 July 2007. Hamas announced today the formation of a judicial committee whose work will be to administer justice in the Gaza Strip, which the Islamist movement took over last month. AFP PHOTO/MAHMUD HAMS
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Izrael wyraził szok i konsternację na wieść, że UNESCO zamierza ustanowić katedrę na Uniwersytecie Islamskim w Gazie.

Uniwersytet w Gazie jest znany jako wylęgarnia terrorystów Hamasu. Niedawno tamtejszy dziekan wydziału studiów koranicznych otwarcie wzywał do islamskiego podboju Watykanu i Hiszpanii. Naukowcy i pracownicy akademiccy pełnią rolę technokratów Hamasu. Uczelnia służy liderom Hamasu jako miejsce zatrudnienia i intelektualnego odpoczynku. Prowadzi się tam wykłady na temat radykalnej ideologii, z naciskiem na wrogość wobec Izraela.

Laboratoria uniwersyteckie służą rozwojowi i produkcji materiałów wybuchowych i rakiet, uruchomiono nawet kurs konstruowania bomb. Uniwersytet jest także magazynem broni i miejscem tajnych spotkań przywódców wojskowych.

Izraelskie oficjalne oświadczenie głosi m.in.: „Uniwersytet Islamski w Gazie zatruwa umysły ludzi dla sprawy terroru. (…) Ustanawia katedrę powiązaną z organizacją terrorystyczną. Hamas i Uniwersytet Islamski wierzą w ekstremizm, przemoc i terror – nie w edukację, naukę i kulturę. To, że UNESCO tworzy katedrę na takiej uczelni, nadweręża reputację UNESCO i kreuje krępujące i nieodpowiednie partnerstwo”.

PJ na podst. http://www.radicalislam.org/news/unesco-establishing-chair-islamic-university-gaza

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook