„Umiarkowany islam to oszustwo”

| 4 komentarze|
image_pdfimage_print

Benjamin Weingarten

Przeprowadziliśmy wywiad z irańskim prawnikiem szariackim Danielem Akbarim*, żeby podyskutować o jego książce ”Honor Killing: A Professional’s Guide to Sexual Relations and Ghayra Violence from the Islamic Sources”**

1

Akbari próbuje w niej uświadomić Amerykanom sprzeczną naturę islamu i judeo-chrześcijaństwa oraz wynikającą z szariatu przemoc wobec kobiet, włączając w to zabójstwa honorowe. Pisze też jak możemy na Zachodzie zapobiec tym okropieństwom.

W czasie rozmowy zadaliśmy wiele pytań o naturę islamu, jego cele i taktykę, o to, w jaki sposób zachodni muzułmanie stają się dżihadystami oraz o wiele innych kwestii. Najbardziej szokującej odpowiedzi udzielił Akbari w odpowiedzi na pytanie, czy istnieje coś takiego jak umiarkowany islam. Ten absolwent prawa na uniwersytecie w Teheranie i specjalista prawa kryminalnego i rodzinnego powiedział: „Ci ludzie [umiarkowani]… oszukują Amerykanów, aby ci nie sprzeciwiali się postępom islamu”.

„To, co powiedział kiedyś prezydent Turcji Erdogan, pasuje tutaj jak ulał, ponieważ islam to islam. Nie ma czegoś takiego jak „radykalny islamski ekstremizm”. Dekapitacja, kamieniowanie czy chłosta nie są ekstremizmem, a czystym islamem. Po drugie nie jest to ekstremizm, a fundamentalizm. To robią ludzie, którzy wierzą w Koran, rozumieją go, praktykują i postępują zgodnie z nim.

Co do umiarkowanych muzułmanów to musimy zrobić wyraźne rozróżnienie pomiędzy ludźmi, którzy mają islamskie korzenie, pochodzą z regionu Bliskiego Wschodu, noszą imię „Mohammed”… Oni mogą nie do końca wierzyć w Koran. Mogą być ateistami. Po prostu urodzili się w takim regionie.”

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Kto zatem według Akbariego jest umiarkowanym muzułmaninem?

„Umiarkowani muzułmanie to tacy ludzie jak ci w CAIR (Rada Stosunków Amerykańsko-Islamskich), to jest ten typ, jaki możemy spotkać w Bractwie Muzułmańskim. Ci ludzie walczą za islam, kochają go, ale prezentują ładny obraz islamu, jako pokojowego, żeby oszukać Amerykanów, aby ci nie sprzeciwiali się procesowi islamizacji

Czasami oszukują Amerykanów mówiąc: ‚Jesteśmy tacy sami jak twój sąsiad, który pochodzi z Bliskiego Wschodu’. Ten sąsiad może być ateistą albo buddystą, to jest nieważne. Poprzez jego pochodzenie i wygląd ludzie zakładają, że jest muzułmaninem.

Umiarkowani muzułmanie, których możemy znać jako Bractwo Muzułmańskie, są kręgosłupem dżihadu. Bez nich nie byłoby żadnych dżihadystów. Wspierają dżihad finansowo. Rekrutują dżihadystów, tutaj, w tym kraju. Mają swoje centra. Idą do więzienia i rekrutują dla ISIS.

Gdy mówię umiarkowani muzułmanie, to nie mówię tylko o ludziach pochodzących z Bliskiego Wschodu, mówię o tych walczących za islam, kochających go, płacących dżihadystom, wspierającym, próbującym rekrutować, czy po prostu o sympatykach. Moja definicja umiarkowanych muzułmanów różni się od tego, jak rozumieją to Amerykanie.

W moich oczach umiarkowani muzułmanie to ci, którzy w zorganizowanych strukturach walczą o doskonalenie islamu, tych nazywam umiarkowanymi. W moich oczach nie różnią się oni od tych z ISIS i innych dżihadystów.

Tłumaczenie Severus-Snape na podstawie www.theblaze.com

2
Benjamin Weingarten jest publicystą portalu TheBlaze; pisze o sprawach obronności, gospodarki, polityki i historii. Na twitterze

—————————————————————————–

* Akbari jest byłym prawnikiem szariackim, który przeszedł na chrześcijaństwo i obecnie wygłasza prelekcje na temat islamu i szariatu. Innych fragmentów wywiadu można posłuchać tutaj

** „Zabójstwa honorowe: profesjonalny przewodnik po relacjach seksualnych oraz przemocy z zazdrości według islamskich źródeł”.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook