Ukraiński przemyt dla imigranckich bogaczy

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Włoska policja informuje, że gangi przemytników ludzi zatrudniają coraz więcej ukraińskich marynarzy jako kapitanów jachtów i innych jednostek, na których przewożą imigrantów.

Za bezpieczne dotarcie do Europy płaci się im nawet 8000 dolarów.

We wtorek włoska policja aresztowała dwóch Ukraińców oskarżonych o próbę przemytu do Włoch 50 Pakistańczyków na 20-metrowym jachcie. Reprezentant policji powiedział, że incydenty z udziałem ukraińskich marynarzy i luksusowych jednostek są coraz częstsze.

Tylko w tym roku do wybrzeży Włoch dotarło 93 000 ludzi. Większość migrantów płynie z Północnej Afryki na rozklekotanych, przepełnionych łodziach, które często wywracają się i toną. Agencja ONZ ds. uchodźców ONZ szacuje, że jeden na 42 migrantów podróżujących drogą morską ginie.

Jednak gangi przemytników oferują także „luksusową podróż” na zdatnych do żeglugi jednostkach obsługiwanych przed doświadczonych marynarzy. Koszt wynosi od 6 do 8 tysięcy dolarów od osoby, co według policyjnego urzędnika jest czterokrotnością średniej ceny za przeprawę na kontynent. Urzędnik powiedział, że niektórzy ukraińscy żeglarze prawdopodobnie szukają okazji do zarobku, żeby móc opuścić kraj, w którym prorosyjscy separatyści wzniecili rebelię w 2014 r..

Od początku 2015 r. włoska policja aresztowała co najmniej 65 podejrzanych o przemyt ludzi Ukraińcówi. Dwaj z nich, w wieku 21 i 25 lat, podróżowali pod turecką banderą na łodzi, która prawdopodobnie wypłynęła z Turcji. Zostali zatrzymani przy wybrzeżu Apulii.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Mar-Ol, na podst. www.mast-security.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook