„Uchodźcy wyjaśnieni”

1
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

„Redakcje głównych mediów postanowiły wyjaśnić Polakom wspólnie, o co chodzi z tymi uchodźcami. To dobrze” – pisze Jan Wójcik na portalu Na Temat .

1

Redaktor Euroislam.pl komentuje poradnik o imigrantach, pod tytułem „Więcej wiedzy, mniej strachu”, firmowany przez główne media, a stworzony pod patronatem Urzędu ds. Cudzoziemców.

„Redakcję Euroislamu.pl cieszy fakt, że w większości znajduje się tam to, o czym mówimy od miesięcy, a za co niektóre z tych redakcji próbowały nas oczerniać. Nie czas jednak na animozje, lecz na rzetelną dyskusję. Rzetelność dyskusji wymaga jednak pewnej precyzji” – kontynuuje autor. Oto pierwszy przykład tego precyzowania:

„Dlaczego uciekają i gdzie przebywają?

‚Syryjczycy uciekają przed krwawą wojną domową’, informuje poradnik. W zasadzie tak. Jednak ta fala, która dociera do Europy, jest już ucieczką od złych warunków życia z obozów uchodźców w Turcji czy w Libanie. Unia Europejska przez lata zaniedbała humanitarną pomoc zgromadzonym w obozach, zaniedbała „opiekowanie” się sąsiednimi terytoriami i była nieaktywna w syryjskim konflikcie. Józef Pinior może w TVP Info mówić o rezolucjach Parlamentu Europejskiego, ale ma świadomość tego, że pomoże to tak samo, jak polubienia na Facebooku.” (pj)

Cały artykuł: www.janwojcik.natemat.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook