Uchodźca? Nie, dżihadysta!

1
„Dżungla” w Calais
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjska rodzina przyjęła do siebie 12-letniego Afgańczyka, uciekającego przed wojną we własnym kraju. Potem okazało się jednak, że pod swój dach wpuścili nie dziecko, a 21-latka powiązanego z Państwem Islamskim. Mało tego, młody mężczyzna miał w swoim telefonie treści pedofilskie.

www.wiadomosci.wp.pl

Dzieci uchodźców z Syrii pracują niewolniczo na terytorium Turcji. Szyją ubrania dla brytyjskiej marki odzieżowej Mark and Spencer. Przedstawiciele firmy zapewniają, że nie wiedzieli, kogo zatrudnia ich turecki dostawca.

www.rp.pl

Rząd francuski przeszedł do słów do czynów. Rozpoczęła się ewakuacja obozowiska imigrantów w Calais. Koczujący zostaną przesiedleni do innych ośrodków na terenie całej Francji. Ludność lokalna protestuje jednak przeciwko relokacji.

www.rp.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Ewakuacja „dżungli” nie przebiega jednak spokojnie. Imigranci walczą z policją. Mundurowi są niekiedy brutalnie atakowani.

www.wiadomosci.onet.pl

Węgrzy wzmacniają zasieki na granicy z Serbią. Budapeszt obawia się kolejnej fali imigrantów. Od początku kryzysu przywódca republiki, Wiktor Orban, odmawia wpuszczania przybyszy na jej terytorium.

www.rp.pl

Niemiecki minister spraw wewnętrznych przyznał, że zbiorowe gwałty w Kolonii były punktem zwrotnym w dyskusji nad kwestią imigrancką. Prominentny polityk w rządzie Angeli Merkel chce bronić tradycyjnych, narodowych wartości. Czy te słowa uratują pikująca w sondażach partię rządzącą?

www.tvn24.pl

Czy imperialne ambicje prezydenta Turcji Erdogana doprowadzą do kolejnego konfliktu na Bałkanach i Bliskim Wschodzie? Dr Kostrzewa-Zorbas zwraca w swoim felietonie uwagę na propagandę w duchu osmańskim oraz dozbrajanie armii. Frapująca lektura.

www.wpolityce.pl

Wyłowione z sieci

Przygotował Piotr Ślusarczyk

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook