Ubierz się skromnie, bo pójdziesz siedzieć

Mona Lisa w nikabie
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niektóre z katarskich kobiet nalegają, żeby zagraniczne turystki w Katarze dostosowały się do lokalnych tradycji dotyczących ubioru i pamiętały o kodeksie karnym. Władze postanowiły wpierać ich działania.

Kampania “One of Us” ma na celu uświadomienie, a następnie wprowadzenie zakazu ubierania koszulek z krótkimi rękawkami oraz zbyt wyzywających sukienek. Na ulotkach promujących kampanię można przeczytać: „Pomóż nam zachować nasze wartości oraz katarską kulturę. W miejscach publicznych ubieraj się skromnie, zakrywając kolana oraz ramiona”. Organizatorka akcji, Najla Al-Mahmoud dodaje: “Nikomu nie chcemy narzucać hidżabu. Chcemy, żeby odwiedzające nasz kraj kobiety ubierały się tak, byśmy nie musieli oglądać w miejscach publicznych zbyt wielu odsłoniętych części ciała”.

Ministerstwo turystyki postanowiło przyłączyć się do kampanii. Jak podaje agencja Doha News, władze chcą sprawić, żeby turyści odwiedzający Katar czuli się w ich kraju komfortowo, a tym samym pomóc im uniknąć kłopotliwych sytuacji związanych ze strojem. Kodeks karny zabrania ubierania w miejscach publicznych strojów postrzeganych jako nieprzyzwoite.

Mona Lisa w nikabie

W Internecie pojawiły się komentarze na temat kampanii, zamieszczane przez cudzoziemców rezydujących w Katarze (społeczność międzynarodowa stanowi tam 95% populacji). Komentujący podkreślają, że taka kampania jest zupełnie nie na miejscu, skoro w 2022 roku w Katarze odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej, które przyciągną do kraju wiele tysięcy turystów.

Inni komentatorzy dodają, że są w Katarze ważniejsze kwestie niż ubiór, choćby problem dysproporcji płac pomiędzy mężczyznami a kobietami. W ciągu ostatniego roku wzrosła ona o 22,7%. Zarówno kobiety z Kataru jak i cudzoziemki pracujące w Katarze zarabiają 25-50% mniej niż mężczyźni pracujący na tych samych stanowiskach.(p)

Tłumaczenie: Aniqa

Źródło: http://www.ansamed.info/ansamed/en/news/sections/generalnews/2012/11/19/Qatar-Tourism-authority-foreign-women-dress-modestly_7822046.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook