Twórca „Sin City” przeciwko dżihadowi

Komiks
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Pisaliśmy ostatnio na temat „Komiksu o Mahomecie, za który nikt nikogo nie zabił”.  Warto w tym kontekście przypomnieć inną publikację, tym bardziej, że jak dotąd nie została wydana po polsku.

Frank Miller, twórca filmów “Sin City”, “300” i “Batman: powrót Mrocznego Rycerza”, powiedział o muzułmanach: „Oni pragną naszej śmierci”. I dwa lata temu wydał antyislamski komiks, który zadedykował zamordowanemu Theo van Goghowi.

Miller, najbardziej znany jako twórca komiksów o Batmanie, zaczął również tworzyć tak zwane powieści graficzne. Jedna z ostatnich, pod tytułem „Holy Terror” (Święty terror) została zadedykowana reżyserowi Theo van Goghowi, zamordowanemu przez islamistę w Amsterdamie w 2004 roku.

W dziesiątą rocznicę zamachów na World Trade Center Frank Miller powiedział: ”Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, co to znaczy stanąć w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Oni pragną naszej śmierci. Nagle zdałem sobie sprawę, o czym mówili moi rodzice. Wydaje mi się, że patriotyzm nie jest sentymentalną, przestarzałą koncepcją. To instynkt samozachowawczy. Patriotyzm jest kluczowy dla przetrwania całego narodu. Benjamin Franklin powiedział: ‘Jeśli nie będziemy trzymać się razem, będziemy wisieć każdy z osobna’ [nieprzetłumaczalna gra słów: hang together – trzymać się (dosłownie „wisieć”) razem, hang separately – wisieć osobno, przyp.tłum].

KomiksKomentując ukazanie się powieści „Holy Terror” Spencer Ackerman napisał w lewicowym czasopiśmie „Wired”: „Frank Miller nie zatrzymuje się w pół drogi. Jako jeden z największych twórców komiksów stworzył wiele niezwykłych historii, które wyniosły tę formę sztuki na prawdziwe wyżyny. Więc może nie jest zaskoczeniem, że teraz stworzył jeden z najbardziej przerażających, obelżywych i mściwych komiksów wszechczasów (…). ‘Holy Terror’ Millera to tyrada przeciwko islamowi, całkowicie niezainteresowana niuansami czy empatią wobec 1.2 miliarda osób, które łączy on z kilkoma teoretykami morderczego spisku”.

Tłumaczenie: Rol

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Źródło (język duński): http://sortsonofon.blogspot.dk/2013/08/frank-miller-dedikerede-grafisk-roman.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook