Turystyka halal w rozkwicie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmańscy podróżni wydadzą 157 miliardów dolarów w 2020 roku, uważa Faeez Fadhlillah, założyciel i prezes Salam Standard (firmy certyfikującej hotele) oraz Tripfez (portalu dla islamskich podróżnych)

Podczas konferencji Arabian Travel Market’s Global Halal Tourism Summit 2018 w Dubaju, Fadhlillah powiedział, że zmiana globalnych trendów społeczno-gospodarczych spowoduje wzrost ekonomicznego znaczenia podróżnych muzułmańskich. Arabia Saudyjska pozostaje największym rynkiem turystycznym i  przewiduje się, że do roku 2020 liczba podróży z tego państwa arabskiego wzrośnie o kolejne 17 procent.

Osoby urodzone po 2000 roku, szczególnie z klasy średniej, będą kluczowe dla wzrostu globalnych wydatków muzułmańskich. „Ponadto społeczności muzułmańskie drugiego i trzeciego pokolenia w rozwiniętych gospodarkach, takich jak Europa i Ameryka Północna, mają obecnie znacznie większą siłę nabywczą, a ich łączny wzrost generuje zwiększone zapotrzebowanie na podróże i turystykę związane z religią” – powiedział Fadhilillah.

W dalszej części prezentacji Omar Ahmed, założyciel portalu Sociable Earth powiedział, że wzrost liczby podróżnych muzułmańskich czy „turystyki halal”, stał się „samoistną siłą kształtującą gospodarkę”. „Jest również jasne, że organizacje związane z turystyką głównego nurtu będą musiały stać się znacznie bardziej aktywne, jeżeli chcą przyciągnąć coraz większe rzesze podróżnych halal i dotrzeć do potencjału tego ogromnego rynku. Nawet miejscowości urlopowe w krajach zachodnich mogą się bardziej postarać” – dodał.

Agaxs na podst.: https://www.itij.com/story/114129/muslim-travellers-set-spend-big

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook