Turecka gazeta: „Religia islamu zablokuje Zachód”

W prorządowej „Milli Gazete”, turecki publicysta, Mehmed Şevket Eygi, pyta czytelników: „Czy możemy pozwolić zachodniej cywilizacji na zniszczenie świata i ludzkości?”

Oto fragmenty artykułu.

„Czy możemy pozwolić zachodniej cywilizacji na zniszczenie świata i ludzkości?… Co ta cywilizacja zrobiła? Co robi? Robi i niszczy. Zrobiła wiele rzeczy i zniszczyła je w dwóch wojnach światowych. Doprowadza świat i ludzkość do trzeciej wielkiej wojny, a tym razem nie pozostanie kamień na kamieniu, ani głowa na tułowiu, będzie powrót do epoki kamiennej. Jeśli pozwolimy Zachodowi na zrobienie tego, popełnimy samobójstwo razem z Zachodem. Zachód rozwinął się bardzo daleko w nauce i wyprodukował bomby atomowe i broń nuklearną. Dzisiaj jest dosyć zmagazynowanej broni nuklearnej, by zabić ludzkość nie jeden raz, ale kilka tysięcy razy(…)

Zachód zrujnował ekologiczną równowagę świata. Kiedy stopnieją lody, woda zaleje brzegi i setki milionów ludzi będzie w opłakanym stanie. Zachodnia cywilizacja jest silną, wyższą cywilizacją, ale ma strukturę, która nie jest posłuszna stworzeniu, światu i ludzkim wymiarom. Zachodnia cywilizacja oderwała się od mądrości, od zdrowego rozsądku. Zachodnia cywilizacja nie jest cywilizacją pokoju, ale wojny. Zachód jest kolonialny, imperialistyczny, skrajnie kapitalistyczny, samolubny i hedonistyczny. Zachód nie zostawi w spokoju świata islamskiego, który ma populację półtora miliarda, by prowadził życie odpowiednie dla jego religii i jego cywilizacji.

Zachód widzi demokrację jako fundamentalne wymaganie nie podlegające dyskusji, ale nie uznaje tego prawa dla muzułmanów.

Dziewięćdziesiąt procent bogactwa ludzi na Zachodzie jest w rękach 100 rodzin, ludzi i instytucji. Większość Zachodu wpadła w szpony ateizmu. Jeśli Zachód nie zostanie zablokowany, jeśli nikt nie naciśnie na hamulce, ludzkość upadnie. Religia islamu i świat muzułmański wykona tę usługę zablokowania i naciśnięcia na hamulce. W taki lub inny sposób. Zachód zerwał swoje więzi z Stwórcą. Czy nie byłoby dobrze, gdyby zapobieżono I wojnie światowej? Czy nie byłoby dobrze, gdyby zapobieżono II wojnie światowej? Niestety, zdarzyły się one i spowodowały wielkie katastrofy, zniszczenia i rzezie. Trzecia wojna światowa jeszcze nie wybuchła. Mamy szansę ją zatrzymać. Tylko islam i muzułmanie mogą to zrobić…

Czy islam będzie w stanie zatrzymać zachodnią cywilizację? Imperialistyczni syjoniści chcą podporządkować świat dominacji Izraela przez rozpoczęcie wojny domowej między muzułmanami a chrześcijanami w Europie. Jeśli ta wojna nie zdarzy się tak, jak tego chcą, mogą zostać wymazani z historii. Laicyzm i sekularyzacja, w znaczeniu oddzielenia religii od świata, są mostem do bezbożności i ateizmu. Wrogowie islamu, ponieważ rozumieją, że nie mogą wymazać islamu i ummy całkowicie, chcą stworzyć nowy, czyściutki, umiarkowany i zreformowany islam, który jest humanizmem lub ideologią ludu, a islamem jest tylko z nazwy…

Źródło: www.memri.org

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign