Tureccy islamiści rosną w siłę w USA

Projekt mega meczetu w Maryland
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ryan Mauro

W Wielkiej Brytanii nie dziwią nas różni ekstremiści popierający centra islamskie czy budowę nowych meczetów, które ostatnio wyrastają chyba w tempie jednego na tydzień. Na szczęście, jak dotąd nie pojawiło się nic porównywalnego z łączonym z islamskimi terrorystami mega-meczetem w USA.

Ukończona budowla będzie największym islamskim obiektem na zachodniej półkuli. Wart 100 milionów dolarów wielki meczet w Lanham, w stanie Maryland, buduje islamistyczny rząd Turcji. Premier Turcji Erdogan odwiedził to miejsce 15 maja w czasie ceremonii, na której obecni byli również liderzy dwóch grup powiązanych z amerykańskim Bractwem Muzułmańskim. Obecny był też Martin O’Malley, reprezentujący gubernatora Maryland. Prawdopodobnie będzie on kandydatem Demokratów w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Mega-meczet nazwany został Turecko-Amerykańskim Centrum Kultury i Cywilizacji i według gazety „Muslim Link”, gdy zostanie ukończony w 2014 roku „będzie najprawdopodobniej największym i najbardziej efektownym przykładem architektury islamskiej na półkuli zachodniej”. „Muslim Link” wyraźnie podkreśla, że ” jest to przedsięwzięcie rządu Turcji”. 15 maja Endrogan przemówił na placu budowy do setek ludzi i zapowiedział swoje przybycie na ceremonię otwarcia w przyszłym roku. Doniósł zgromadzonym o istnieniu grup promujących „islamofobię” i nazywając ich paranoidalnymi bigotami. Erdogan powiedział ostatnio, że „islamofobia” i syjonizm są odpowiednikami faszyzmu i antysemityzmu i określił je „przestępstwami” wobec ludzkości”.(…)

Nowopowstające miejsce będzie się składać z pięciu budynków, w tym meczetu „zbudowanego według zasad XVI-wiecznej architektury otomańskiej, który będzie mieścił 750 modlących się”. Projekt tego miejsca potwierdza obawy, że Turcja chce odbudować swą potęgę z czasów Imperium Otomańskiego.

Podczas ceremonii obecni byli również liderzy dwóch amerykańskich jednostek Bractwa Muzułmańskiego. Pierwszy z nich, Naeem Baig, jest przewodniczącym Islamskiego Koła Ameryki Północnej( ICNA). Istnieje nota amerykańskiego Bractwa Muzułmańskiego z 1991, która stwierdza, że „praca BM w Ameryce to swoisty wielki dżihad, polegający na wyeliminowaniu i zniszczeniu zachodniej cywilizacji od wewnątrz”. Ponadto w nocie tej ICNA określa się jako „naszą organizację i organizację naszych przyjaciół”. ICNA kojarzone jest z pakistańską grupą islamską Jamaat-e-Islami, na której konferencjach występują skrajnie radykalni mówcy. Były przewodniczący ICNA oskarżony był ostatnio o zbrodnie popełnione w 1971 roku w trakcie odłączania się Bangladeszu od Pakistanu – tortury i zamordowanie 18 politycznych przeciwników.

Drugim przywódcą amerykańskiej ekspozytury Bractwa Muzułmańskiego, który uczestniczył w ceremonii, był Mohamed Magid, przewodniczący ISNA (Islamic Society of North America). ISNA i pewne jej części określane są we wspomnianej już nocie jako oddziały Bractwa Muzułmańskiego. ISNA było nieoskarżonym współkonspiratorem w sprawie Holy Land Foundation. Był to największy proces dotyczący finansowania terroryzmu w historii USA. Prokuratorzy federalni nazwali ISNA częścią amerykańskiego Bractwa Muzułmańskiego.

Rząd turecki po cichu rozprzestrzeniał swe wpływy w Stanach Zjednoczonych, lecz akcja ta jest najbardziej bezczelnym przykładem ustanawiania tych wpływów. W październiku 2013 portal The Clarion Project poinformował o wciąż zacieśniających się więziach między rządem tureckim i plemionami indiańskimi w USA. Z pomocą Kongresu tysiące przedsiębiorców budowlanych i ich rodzin z Turcji może w tej chwili napływać do serca amerykańskiej ziemi i osiedlać się w częściowo autonomicznych obszarach rdzennych Amerykanów, z dala od wpływów rządu.

W listopadzie The Clarion Project doniósł o sieci tureckich szkół Fethullaha Gulena w Ameryce, która jest obecnie przedmiotem śledztwa FBI. Jest to największa sieć szkół społecznych w Ameryce. To ta sama sieć szkół, która przyczyniła się do cofnięcia Turcji z ustroju świeckiej demokracji w państwo islamskie. Dyrektor Islamist-Watch.org, Marc Fink powiedział, że partia Erdogana, AKP, jest „często wiązana z tureckim neo-otomanizmem, pragnieniem odbudowania kalifatu i zjednoczenia Bliskiego Wschodu, a później świata, pod rządami i hegemonią islamskiej Turcji”. Erdogan i jego islamski rząd nazywają Izrael „państwem terrorystycznym”, Hamas natomiast „ruchem oporu”. Nic dziwnego więc, że przywódca Hamasu Khaled Mashaal jest wielkim wielbicielem Erdogana.

Projekt mega meczetu w Maryland
Projekt mega-meczetu w Maryland

Od objęcia urzędu w 2003, Erdogan wprowadzał w życie swój islamski program; powoli, lecz nieustannie zmieniał Turcję ze świeckiej demokracji w państwo islamskie. Opłata za wstęp do szkół została zmieniona na korzyść uczniów religijnych, z wojska wyrzucono wszystkich świeckich generałów (jeden na pięciu z nich siedzi obecnie w więzieniu pod wątpliwymi zarzutami), a z wysokich stanowisk rządowych pozbyto się wszystkich kobiet. Liczba zabójstw „honorowych” wzrosła w Turcji w okresie 2002 do 2009 o 1400 procent. Powszechne stały się prześladowania artystów i dziennikarzy za próby działalności opozycyjnej; oskarża się ich na podstawie niejasnych zarzutów „oczerniania islamu” lub „uwłaczania państwu”.

Projekt Tureckiego Centrum Kultury i Cywilizacji w Ameryce będzie największym islamskim miejscem na Zachodzie. Jednocześnie Turcja buduje w Stambule nowy olbrzymi meczet z najwyższymi minaretami na świecie.

Projekt budowy w Maryland to jednak coś więcej niż tylko mega-meczet. Jest symbolem aspiracji Turcji do przewodzenia islamskiej ummie, włączając w to również amerykańskich muzułmanów.

Tłumaczenie: Z.Myszkowski

Źródło: http://kafircrusaders.wordpress.com/2013/05/21/new-islamic-extremist-linked-100-million-mega-mosque-largest-islamic-site-in-western-hemisphere/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook