Turcy zdecydowanie niechętni uchodźcom

1
Jeden z tureckich obozów dla uchodźców
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Według ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców Stambułu 14% z nich jest zniesmaczonych syryjskimi uchodźcami, a 12% ich wręcz nienawidzi.

W ramach badań prowadzonych przez uniwersytet İstanbul Kemerburgaz wraz z Kent University przepytano 1224 osoby. 91% respondentów obawia się trudności na rynku pracy spowodowanych napływem uchodźców, a 94% uważa, że z tego samego powodu wzrosną ceny najmu mieszkań.

Inne dane są nawet bardziej alarmujące. 72% pytanych czuje się niekomfortowo spotykając uchodźców, a 83% obawia się wybuchu epidemii spowodowanej napływem Syryjczyków. Nieco więcej, bo 86% twierdzi, że wzrosła zarówno liczba przestępstw jak i liczba żebraków na ulicach miasta.

76% nie odczuwa żadnej sympatii w stosunku do Syryjczyków, a tylko 49%est ich żal. Przeszło połowa (55%) chciałaby, żeby wrócili do Syrii jeszcze przed zakończeniem wojny.
Dokładna liczba uchodźców z Syrii przebywających w Turcji nie jest znana, ale wynosi w przybliżeniu 3 miliony. Syryjczycy są często wykorzystywani jako tania siła robocza, a w kilku fabrykach tekstyliów na terenie Turcji udokumentowano pracujące syryjskie dzieci.

Severus Snape na podstawie www.turkishminute.com

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze