Turcy najsłabiej się integrują

turas
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ponad pięćdziesiąt lat po tym jak pierwsi tureccy gastarbeiterzy zostali zaproszeni do Zachodnich Niemiec, żeby wypełnić braki na rynku pracy powstałe z powodu powojennego gospodarczego boomu, turecka społeczność pozostaje grupą najgorzej zintegrowaną, jak pokazują badania przeprowadzone przez Institut Info.

turasPodczas gdy 90% imigrantów z innych krajów mówi, że dążą do tego, by należeć do społeczeństwa bez wyjątków, wśród imigrantów pochodzenia tureckiego uważa tak tylko 60%. Około 25% imigrantów z innych krajów kończy wyższe uczelnie, tymczasem w przypadku Turków wskaźnik ten wynosi 10%. Również wskaźnik tych, którzy nigdy nie uczęszczali do szkoły, jest wśród tej grupy najwyższy – około 9%. Większość z niewykształconych Turków oraz z grupy 24% bezrobotnych to kobiety.

Barbara John, komisarz ds. integracji w Berlinie w latach 1981-2003 mówi, że najgorzej jest w dużych miastach. Ci Turcy, którzy są słabo zintegrowani, uciekają do swoich społeczności. Znajdują bezpieczeństwo w tradycjach, w których zostali wychowani i kiszą się we własnym sosie, powiedziała John w wywiadzie dla Die Welt.

Tymczasem Holger Liljeberg, przeprowadzający badanie dla Institut Info ostrzegł, że największa część wyzwań związanych z imigracją to wina rozpowszechnionych w Niemczech stereotypów. Próbom integracji przez imigrantów towarzyszy wiele rzeczywistych i mentalnych wykluczeń, stwierdził.

Według badania 40% ankietowanych Niemców twierdzi, że integracyjne wysiłki poniosły fiasko, a 20% nie czułoby się komfortowo mając imigrantów za sąsiadów. Taki sam procent Niemców wini zagranicznych pracowników za bezrobocie.

JW na podst. www.thelocal.de

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook