Turcy mają na pieńku z uchodźcami z Syrii

Turcja: obóz dla uchodźców z Syrii
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Grupa 25 syryjskich uchodźców została wyeksmitowana z domów w tureckiej prowincji Gaziantep.

Tłum mieszkańców zaatakował uchodźców, gdy rozeszła się pogłoska, że uzbrojeni w noże Syryjczycy grozili dzieciom bawiącym się na ulicy. Mieszkańcy twierdzą, że grupa Syryjczyków, trzymając w rękach noże do kebaba pogoniła grupkę dzieci bawiących się w okolicy Karayilan, pod pretekstem, że zachowują się one zbyt głośno.

Kiedy tłum zaatakował domy i sklepy zajmowane czasowo przez Syryjczyków, na miejsce zdarzenia przybyła policja. Syryjskie rodziny, w tym kobiety i dzieci, zostały przez policjantów wyeksmitowane, ponieważ mieszkańcy twierdzili, że nie czują się bezpiecznie mieszkając obok uchodźców. Jak twierdzi policja, zostaną oni odesłani do obozu, jeśli tylko będą tam dla nich miejsca.

Turcja: obóz dla uchodźców z Syrii
Turcja: obóz dla uchodźców z Syrii

W ciągu kilku ostatnich lat zwiększyła się liczba syryjskich uchodźców szukających schronienia w tureckich miastach, a ich stosunki z mieszkańcami stały się bardziej napięte. W maju mieszkańcy dzielnicy Altindag w Ankarze podpalili budynek, w którym schronili się Syryjczycy, twierdząc, że jeden z uchodźców pobił mieszkańca dzielnicy.

Sy, na podst. : http://www.hurriyetdailynews.com/syrian-refugees-forcedly-evicted-after-being-attacked-by-locals.aspx?pageID=238&nID=68558&NewsCatID=341

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook