Turcja znosi minimalny wiek inicjacji seksualnej

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Według adwokat Nazan Moroğlu w Turcji jest już 3,5 miliona małoletnich żon, a liczba rodziców pragnących wydać za mąż nieletnie córki stale rośnie.

Turecki trybunał konstytucyjny zniósł właśnie minimalny wiek (poniżej którego podjęcie czynności seksualnych było prawnie niedozwolone) inicjacji seksualnej wynoszący 15 lat. Dziecko ma być odtąd traktowane jako pełnoletnie jeśli „samo wyraża zgodę” na podjęcie czynności seksualnych. Decyzja podjęta niewielką większością głosów i pokazująca rosnące tempo islamizacji Turcji, wywołała liczne i gwałtowne protesty.

„To doprowadzi do wielu niechcianych małżeństw, do porwań i gwałtów na dzieciach. Będą zmuszać małoletnie dziewczęta do małżeństwa i uniemożliwiać im uczęszczanie do szkoły. Będziemy apelować o unieważnienie tego wyroku”, powiedziała Canan Güllü, szefowa kobiecego zrzeszenia TKDF, gazecie Hürryiet Daily News. Güllü chce odwołać się do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Turecki trybunał konstytucyjny zniósł też niedawno karę co najmniej 16 lat pozbawienia wolności za gwałt na dziecku. Postanowienie ma wejść w życie w grudniu 2016 roku.

Rol na podst. https://www.document.no/

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook