Turcja: zakazane strony o Darwinie

islaminisdewallpaper
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

System filtrujący strony internetowe dla dzieci, który wszedł do użytku w Turcji 22 listopada uniemożliwia odwiedzanie stron, których treść związana jest w teorią ewolucji i Darwinem.

Dostęp do wszelkich stron internetowych związanych z ewolucją jest zabroniony przez system mający chronić dzieci przed niewłaściwymi treściami w internecie stworzony przez Radę Informacji, Technologii i Komunikacji (BTK). To ograniczenie spowodowało oburzenie i głośny protest internautów.

System „Bezpieczny Internet” uniemożliwia otworzenie jakiejkolwik strony związanej z teorią ewolucji i Charlesem Darwinem. Oznacza to wszystkie strony zawierające słowa „ewolucja” i „Darwin”. Wliczając w to także: www.aboutdarwin.com, www.darwinday.org i www.evrimianlamak.org („zrozumieć ewolucję”).

Podczas gdy strony związane z teorią ewolucji są zatrzymywane przez filtr, strony o kreacji, takie jak yaratilis.com („stworzenie”) czy strona przeciwników ewolucji www.evrimaldatmacasi.com („kłamstwo ewolucji”) można z łatwością otworzyć. Internauci mogą sprawdzić, które strony są zabronione przez system na stronie www.guvenlinet.org, która jest połączona z BTK. Strona ta jednak pozwala na sprawdzenie tylko 10 stron internetowych. Potem pojawia się już komunikat „liczba zapytań jest zbyt duża”. Wykładowca i blogger A.Murat Eren skomentował wiadomość o tym na Twitterze. Według Erena zakaz wyświetlania tych stron może zostać zniesiony, gdy internauta zagłosuje przeciwko temu na stronie, na której pojawia się napis „zabronione”. W ten sposób strona może zostać usunięta z listy „zakazanych”, wyjaśnia Eren.(p)

Tłumaczenie Sy
http://www.bianet.org/english/science/134630-darwin-sites-banned—survival-of-the-fittest

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze