Turcja: policja powstrzymuje marsz robotników

Protest robotników Turcja
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja turecka użyła gazu pieprzowego i armatek wodnych, by powstrzymać marsz robotników na parlament przeciwko proponowanej przez rząd ustawie, która – zdaniem robotników – znacznie ograniczy ich prawa pracownicze.

Robotnicy, z których wielu przybyło z innych rejonów Turcji, zgromadziło się w Ankarze z zamiarem dotarcia do parlamentu wbrew ustawie zakazującej demonstracji przed jego siedzibą.

Policja zablokowała główną drogę prowadzącą do parlamentu furgonetkami i armatkami wodnymi, po czym odparła zmierzających tam demonstrantów. Robotnicy rzucali w policję kamieniami i jajkami.

Protest robotników Turcja
Protest robotników Turcja

Parlament debatuje nad pakietem ustaw, który m.in. umożliwiłby pracodawcom przenoszenie niektórych pracowników wbrew ich woli oraz zatrudnianie stażystów i praktykantów na cztery miesiące bez wynagrodzenia, a także przerzuciłyby odpowiedzialność za płacenie składki zdrowotnej na pracowników zamiast pracodawców.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze