Turcja ostrzega kraje przeciwne jej wejściu do UE

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Turecki minister „ostrzega” kraje które nie popierają wstąpienia Turcji do UE. Jeśli  Turcja zachowuje się tak jako kandydat, jak będzie się zachowywać jako członek UE z prawem veta w niektórych kwestiach?

Szef tureckiej dyplomacji ostrzegł kraje sprzeciwiające się wejściu Turcji do Unii Europejskiej, że postawa taka zasieje wątpliwości wśród jego pobratymców i zahamuje reformy w kraju.

Negatywne głosy, które stale słyszymy ze strony części państw UE, wywołują wątpliwości wśród naszych obywateli i niweczą nasze wysiłki przeprowadzenia reform – powiedział Ahmet Davutoglu sobotniej czołowej szwedzkiej gazecie Dagens Nyheter.

W Sztokholmie turecki minister ma się spotkać ze swymi odpowiednikami z krajów UE. Szwecja w tym półroczu przewodniczy Unii Europejskiej.

Według Davutoglu, Turcja już kilka lat temu spełniła wymagania unijne w takich kwestiach jak swobody religijne, wolność słowa, abolicja na karę śmierci, czy audycje radiowe w języku Kurdów.

Szwecja jest tego samego zdania co my, że Europa nie będzie nigdy silną całością, jeśli Turcja pozostanie poza UE. Dlatego tak ważne jest wsparcie Szwecji jako kraju obiektywnego – podkreślił turecki minister w rozmowie z gazetą.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook