Turcja na wojnie. Z alkoholem

Raki
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Założyciel współczesnej Turcji, Mustafa Kemal Atatürk, tak lubił raki (narodowy trunek turecki), że zmarł na marskość wątroby. Ale alkohol stał się najnowszym frontem w kulturowej wojnie w tym kraju.

Przepisy wprowadzone w styczniu przez konserwatywną, ciążącą ku islamowi Partię Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) wywołały falę protestów pijącej elity.

Raki
Raki

Na pozór ograniczenia nie są drakońskie – obowiązuje zakaz reklamy alkoholu podczas imprez sportowych i dla młodzieży, nie można też sprzedawać trunków przy autostradach. Przepisy nadal są znacznie bardziej liberalne niż w Stanach Zjednoczonych czy większości krajów Europy, niemniej krytycy AKP obawiają się, że to dopiero początek. – Mamy do czynienia z koordynowaną przez rząd kampanią, która ma doprowadzić do tego, by alkohol stał się społecznie nieakceptowany – ocenia Ilker Gul, pracownik jednego z barów w Stambule.

Więcej na: newsweek.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze