Turcja: chusta w ofensywie

Protesty przeciwko hustom w Turcji
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Tureckie władze oświatowe zwróciły się do rządu o zezwolenie wykładowczyniom uniwersyteckim na noszenie w pracy muzułmańskiej chusty na głowie.

Odpowiednia ustawa zostanie najpewniej zaaprobowana przez parlament, w którym większość ma rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju premiera Erdogana. Już w 2010 roku zniesiono zakaz noszenia chust przez studentki oraz przez uczennice w szkołach podstawowych i średnich podczas lekcji religii. Islamska chusta nadal nie może być zakładana przez urzędniczki w służbie państwowej.

Kolejne liberalizacje zakazu chust postrzegane są przez krytyków rządu jako kroki w kierunku odejścia od świeckiego charakteru państwa, ustanowionego w konstytucji 1924 roku przez ojca nowoczesnej Turcji, Mustafę Kemala Ataturka.

PJ, na podst: http://ansamed.ansa.it/ansamed/en/news/sections/politics/2013/01/15/Turkey-Erdogan-likely-lift-headscarf-ban-uni-profs_8079262.html

Protesty przeciwko chustom w Turcji

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze