Trzynastolatek dżihadysta zginął w Syrii

Foto: atlantico.fr
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print
Foto: atlantico.fr
Foto: atlantico.fr

Francuscy „bojownicy” coraz liczniej zasilają szeregi Państwa Islamskiego. Ale są też coraz młodsi.

Tragicznym dowodem na to było ogłoszenie w poniedziałek śmierci młodego francuskiego dżihadysty Państwa Islamskiego. Informacja o śmierci 13-letniego mieszkańca Strasburga została przekazana przez Davida Thomsona, dziennikarza zajmującego się wyjazdami francuskich dżihadystów do Syrii.

Na swoim koncie na Twitterze dziennikarz napisał, że nastolatek zmarł „na terytorium Syrii, w czasie prowadzonych dwa miesiące wcześniej walk”. Abu Bakr Al-Faransi zginął „podczas ochraniania posterunku granicznego atakowanego przez armię syryjską w Homs”. Dodał również, że „jego dwaj bracia również zostali zabici w walkach”.

Nastolatek przybył do Syrii wraz z rodziną około osiem miesięcy temu. David Thomson powiedział, że otrzymał następujące informacje od jednego z przedstawicieli Państwa Islamskiego: „Był dobrym chłopcem. Zdecydowanym. Bardzo go lubiłem. Ta wiadomość mnie uszczęśliwia. To dobrze dla niego”.

Xsara na podstawie http://www.atlantico.fr

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze