Trzy Malezyjki wychłostane za pozamałżeński seks

hishammuddin-hussein
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Karę chłosty wykonano na trzech Malezyjkach, skazanych na mocy prawa islamskiego za pozamałżeński seks – poinformował w środę minister spraw wewnętrznych Malezji Hishammuddin Hussein. To pierwszy przypadek wychłostania kobiet w tym kraju.

hishammuddin-husseinChłosta odbyła się w więzieniu koło Kuala Lumpur 9 lutego. Nie wiadomo, dlaczego władze zdecydowały się poinformować o tym właśnie teraz. Przedstawiciel resortu spraw wewnętrznych, który zastrzegł sobie anonimowość, powiedział, że każda z kobiet otrzymała od czterech do sześciu razów rattanową rózgą.

Agencja Associated Press odnotowuje, że nie sprecyzowano, w które części ciała bito skazane; w przeszłości władze zapowiadały, że kobiety będą chłostane po plecach, a nie po pośladkach.

Zakłada się – dodaje AP – że w przypadku kobiet kara chłosty ma raczej znaczenie symboliczne; inaczej jest w przypadku mężczyzn, których za takie przestępstwa jak gwałt, czy przemyt narkotyków, chłoszcze się po pośladkach grubym rattanowym prętem tak mocno, że z reguły skóra pęka i pozostają blizny.

Nie wiadomo, czy mężczyźni, z którymi wychłostane potem kobiety uprawiały pozamałżeński seks, również zostali ukarani.

Więcej na:

http://www.interia.pl/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook