Tom i Jerry zagrażają islamowi

Muhammad Waqiullah
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Fragmenty wywiadu z Muhammadem Waqiullahem, mieszkającym w USA sudańskim profesorem politologii, który nadała Al-Majd TV 4 czerwca 2012.

Waqiullah otrzymał doktorat z University of Mississippi i pracował w Institute of Islamic and Arabic Sciences in America w Fairfax w Wirginii.

Muhammad Waqiullah: Ruch nekonserwatystów został założony na uniwersytetach USA, szczególnie na Uniwersytecie w Chicago, przez grupę żydowskich profesorów, którzy uciekli przed nazizmem. Chcieli wzmocnić cywilizację zachodnią przeciwko lewicowej, świeckiej, nazistowskiej i faszystowskiej inwazji. W ostatecznym rachunku chcieli chronić Izraelitów lub Żydów przed anihilacją przez cywilizację zachodnią. Przeniknęli ideologię zachodnią, a szczególnie ideologię amerykańską, aż w końcu okoliczności za Busha juniora umożliwiły im zdobycie kontroli nad ośrodkami władzy w kraju i na wprowadzenie w życie swoich idei. Neokonserwatyści rozwinęli bardzo niebezpieczną teorię dotyczącą świata islamskiego. Uczyli na najważniejszym uniwersytecie – Narodowym Uniwersytecie Obrony w Maryland (sic).

Muhammad Waqiullah

Dziennikarz: Co to za teoria?

– Zniszczenie całego świata islamskiego.

Zniszczenie?!

Tak, zniszczenie całego świata islamskiego brutalną siłą. Departament Obrony USA skrytykował to seminarium i wydał potępiający komunikat.

– Opierali to na teorii zderzenia (cywilizacji) ?

– Tak. Ale (neokonserwayści) są teraz pokonani. Dzisiaj dominuje ruch liberalny. Liberalny, pseudo-lewicowy ruch dominuje teraz pod kierownictwem tego Amerykanina… Obamy.

– Czy można wykorzystać miękką władzę, żeby upiększyć użycie twardej władzy? Neokonserwatyści odrzucają miękką władzę, ale z pewnością niektórzy używają jej do upiększenia twardej władzy.

– To jest niesłychanie rozprzestrzenione w mediach amerykańskich, jak również w programach szkolnych i kulturze popularnej. Teoria twardej władzy opiera się na zasadzie władzy silnego i osłabianiu i anihilacji słabego. Słaby nie ma prawa żyć. Tylko najsilniejszym i najsprawniejszym pozwala się przeżyć. Ta teoria wypływa z biologii. Darwin zaobserwował, że słaby zawsze jest likwidowany. Nie może dać sobie rady z warunkami klimatycznymi lub środowiskowymi i wymiera. Powiedział, że to samo dotyczy ludzi. Słaby człowiek, słaba cywilizacja, słaby kraj lub słaba kultura muszą zostać rozgromione, żeby zrobić miejsce dla białej rasy, dla silnego, dla „supermana”. To jest teoria „Końca historii”, stworzona przez Francisa Fukuyamę. Biały człowiek przypieczętuje historię i będzie panował, a wszystkie inne cywilizacje muszą zostać rozgromione przy końcu historii. (…)

Muzułmanie walczą na rzecz dobra, podczas gdy niewierni walczą na rzecz zła. To jest wojna wartości, nie interesów materialnych ani ambicji osobistych lub narodowych. To jest wojna cywilizacji, wojna wartości. Cywilizacja islamska broni dobra. (…)

Niektóre filmy wyglądają na szczyt niewinności, czystości i zaufania. Wyglądają na miłe, nieszkodliwe filmy, jak filmy o Supermanie albo „Tom i Jerry”. Ludzie nie wyczuwają niebezpieczeństwa tych filmów, ale te filmy wpajają zachodnią filozofię, teorię Thomasa Hobbesa, którą omawialiśmy.

– Przetrwanie najlepiej przystosowanych…

– Właśnie. Silny ma przeżyć, podczas gdy słaby będzie wyszydzany, eksterminowany i wymazywany z powierzchni ziemi. (…)

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska, Racjonalista.pl

http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP478712

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook