„To dowód na to, że bin Laden jest bardzo słaby”

barack_obama
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Al-Kaida została osłabiona przez działania USA w walce z terroryzmem – powiedział we wtorek w wywiadzie dla telewizji ABC prezydent USA Barack Obama. Jako dowód na to wskazał na domniemane nagranie szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena, nadane w związku z nieudaną próbą zamachu na amerykański samolot z Amsterdamu do Detroit 25 grudnia.
barack_obama
„Al-Kaida jest obecnie bardzo osłabiona w porównaniu z 2000 rokiem” – zauważył Obama w programie „Good Morning America”.

„Bin Laden, wysyłając nagranie, na którym próbował przypisać sobie odpowiedzialność za działanie nigeryjskiego studenta, zaangażowanego w nieudaną próbę zamachu, jest wskazówką jak bardzo jest osłabiony, ponieważ raczej osobiście nie kierował tą akcją” – tłumaczył amerykański prezydent.

„Od 11 września 2001 roku wdrożyliśmy szereg środków bezpieczeństwa, które sprawiają, że jesteśmy bezpieczniejsi, niż byliśmy przedtem” – zaznaczył Obama

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze