Terrorysta z Tunezji przypłynął do Włoch z imigrantami

image001
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Ewakuacja turystów z muzeum Bardo w Tunisie

 Policja włoska aresztowała Marokańczyka podejrzanego u udział w ataku na Muzeum Bardo w Tunisie, w marcu tego roku, w którym wśród 21 osób zginęli także polscy turyści.

Mężczyzna, Abdel Madżid Touil, przedostał się z Tunezji do Włoch wraz z nielegalnymi imigrantami. Antyterroryści włoscy zatrzymali go miasteczku Gaggiano na północy kraju. Przed atakiem przebywał już w tym kraju – w lutym dostał się do Włoch łodzią przewożącą imigrantów z Libii i mieszkał razem z matką i braćmi w okolicach Mediolanu. Dostał wówczas nakaz opuszczenia kraju, policja nie ujawniła jednak czy i dokąd wyjechał.

Prawicowi politycy we Włoszech pytają, czy rząd Włoch zamiast bronić obywateli, przekształcił kraj w „użyteczną dla terrorystów platformę”. Matteo Salvini z Ligi Północnej wezwał do zawieszenia porozumienia z Schengen, zezwalającego na swobodę podróżowania pomiędzy większością krajów w Europie.

AX na podst. http://www.theguardian.com/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze