Terrorysta z etatem na poczcie

Royal Mail
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Powiązanego z radykalnym muzułmańskim kaznodzieją Anjemem Choudarym mężczyznę skazano na dwa lata więzienia za przestępstwa o charakterze terrorystycznym.

Czterdziestopięcioletni pracownik Royal Mail (poczty brytyjskiej) Mohammed Benares posiadał terrorystyczne poradniki instruujące jak skonstruować bombę i detonator oraz jak posługiwać się pistoletem maszynowym AK47. Benares, posiadający kontakty również z innym radykalnym kaznodzieją, Abu Izzadeenem, ściągnął te materiały terrorystyczne z internetu i przechowywał na trzech zewnętrznych twardych dyskach. Dokumenty te zawierały „Inspire”, magazyn online Al Kaidy, oraz instrukcje jak krok po kroku zrobić bombę „w kuchni twojej mamy” przy użyciu powszechnie dostępnych środków.

Royal Mail

Przed sądem ujawniono, że Benares uczestniczył w demonstracji ekstremistów 11 września 2011 w Londynie przeprowadzonej przez grupę Muslims Against Crusades (Muzułmanie Przeciwko Krucjatom), podczas której obrażano ofiary zamachu na WTC w Nowym Jorku. W marszu uczestniczyli Choudary, Izzadeen i Benares, a analiza telefonu komórkowego oskarżonego ujawniła smsy przesyłane między nim a dwoma radykalnymi kaznodziejami.

Benares twierdził, ze nie jest ekstremistą, a zainteresował się materiałami znalezionymi przez policję po prostu z ciekawości oraz, że chciał zrozumieć zarówno umiarkowany jak i radykalny islam, aby używać tych informacji, by przeciwstawiać się argumentom o ekstremizmie.

Jednak sędzia Nicholas Loraine-Smith powiedział: „Pana obecność w czasie marszu i wiadomości smsowe malują inny obraz. Wskazują na pana jako współtowarzysza osób o bardziej ekstremalnych poglądach i kogoś świadomego jak zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie przyjmuję wyjaśnienia, że był pan jedynie przelotnie zainteresowany radykalnym islamem, ani tego, że ściągnął pan te materiały z czystej ciekawości”.

Tanveer Qureshi, w imieniu obrony powiedział: „To był zły osąd z jego strony, za który zapłaci w sposób fundamentalny”.

Policja aresztowała Benaresa  w 2012 roku w jego szeregowym domu z trzema sypialniami , w którym mieszkał wraz z żoną. Zatrzymano i później sprawdzono jego laptop, telefon komórkowy i trzy twarde dyski .

Materiał zebrany przez detektywów zawierał dokumenty pod tytułem „39 sposobów by służyć dżihadowi i brać w nim udział”.

Prokurator Adina Ezekiel wcześniej poinformowała sąd, że Choudary był „rzecznikiem i ważną postacią” organizacji Al-Ghurabaa, zakazanej w czerwcu 2006 roku. Wcześniej Choudary był także liderem Al-Muhajiroun, której następczynią była Al-Ghurabaa. Al Muhajiroun została zakazana jako organizacja terrorystyczna w styczniu 2010 roku. Abu Izzadeen, (wcześniej Trevor Brooks), był rzecznikiem Al-Ghurabaa.

Tłumaczenie Grażyna Jackowska

http://www.standard.co.uk/news/crime/royal-mail-worker-with-links-to-radical-muslim-preacher-jailed-for-terrorism-offences-8709544.html

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook