Terrorysta wpadł w ręce polskich żołnierzy

Polska armia w Afganistanie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Polscy żołnierze w Afganistanie zatrzymali kolejnego z listy najbardziej poszukiwanych rebeliantów – poinformował mjr Szczepan Głuszczak. Tym razem, w nocnej akcji wojsk specjalnych w dystrykcie Andar, schwytano Mułłę Abdula Manana.

Według służb prasowych PKW jest on groźnym talibem, odpowiedzialnym za zabójstwo Afgańczyków współpracujących z wojskiem i policją, za ataki na siły afgańskie i wojska koalicyjne. Uczestniczył także w porwaniu Koreańczyków w 2007 roku w dystrykcie Andar, na wschodzie prowincji Ghazni.

Polska armia w Afganistanie

Jak podał Głuszczak, żołnierze wiedzieli, że poszukiwany jest ostrożny i często zmienia miejsce pobytu, udało się go zlokalizować dzięki działaniom SKW.

W operacji wzięli udział żołnierze samodzielnej grupy powietrzno-szturmowej. Żołnierze schwytali całkowicie zaskoczonego Manana oraz trzech innych rebeliantów. Wszyscy zatrzymani zostali wstępnie przesłuchani i przekazani służbom afgańskim.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze