Terroryści z ISIS wybierają się do Włoch

image001
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

 image001

Trasy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu

Minister ds. informacji libijskiego rządu w Tobruku ostrzegł, że terroryści z ISIS „w ciągu najbliższych tygodni” wyruszą do Włoch.

Omar al Gawari powiedział włoskiej agencji prasowej Ansa, że bojówkarze zamierzają ukryć się na łodziach imigrantów. Włochy, a w szczególności Rzym, zostały obrane na cel już jakiś czas temu. ISIS jest autorem kilku pogróżek pod adresem stolicy Włoch, siedziby głowy kościoła katolickiego.

Al Gawari powiedział, że w niedalekiej przyszłości Włochy mogą spodziewać się przyjazdu nie tylko biednych imigrantów z Afryki, ale również łodzi przewożących Daesh (bojówkarzy ISIS). Dodał, że problem ten dotknie również Maltę.

W przeciągu ostatnich kilku tygodni tysiące emigrantów dotarło do obu z tych krajów na południe Europy. Przemytnicy wykorzystali moment chaosu, który ma miejsce w Libii od czasu powstania, które obaliło Kaddafiego.

Minister Spraw Zagranicznych Włoch, Paolo Gentiloni informował w lutym o groźbie połączenia sił ISIS z miejscowymi milicjami w Libii oraz gangami kryminalnymi walczącymi o przejęcie kontroli nad Afryką Północną. UE rozważa użycie sił wojskowych do niszczenia łodzi przemytników ludzi.

aQ na podst. http://www.thelocal.it/

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook