Terroryści z ISIS leczą się w Gazie

Demonstracja zwolenników ISIS w Strefie Gazy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Terroryści Państwa Islamskiego operujący na egipskim Synaju otrzymują pomoc medyczną w szpitalach Strefy Gazy.

Władze Gazy oskarżył o to w rozmowie z arabską gazetą internetową „Elaph” gen dyw. Yoav Mordechai, koordynator działań rządu izraelskiego na tych terytoriach. „Otrzymaliśmy uwierzytelnione raporty, że członkowie ISIS z Półwyspu Synajskiego przybyli tunelami do Strefy Gazy w celu uzyskania leczenia w szpitalach Hamasu”, powiedział. Dodał, że agenci ISIS są wpuszczani do Gazy z Synaju na rozkaz zbrojnego skrzydła Hamasu tymi samymi tunelami, które wykorzystywane są do przemytu materiałów wybuchowych, broni i innych towarów.

Mordechai powiedział, że Hamas rozpoczął niedawno wpuszczanie członków ISIS na leczenie w zamian za pieniądze, broń i towary. Ruch ten jest próbą uzupełnienia strat w funduszach Hamasu, które ucierpiały z powodu polityki niszczenia przez Egipt tuneli między Synajem a Gazą. Egipt zaczął zalewać tunele w ramach wysiłków na rzecz zwalczania terrorystów ISIS na Synaju, którzy według reżimu egipskiego prezydenta al-Sisiego otrzymują wsparcie ze strony Hamasu z Gazy.

Izrael informuje Egipt o posunięciach oddziału ISIS na Synaju i dostarcza Egiptowi informacji o powiązaniach ugrupowania z Hamasem. Egipt jest świadomy, że Hamas leczy terrorystów ISIS z Synaju w swoich szpitalach i przygląda się tym praktykom z powagą. Izrael dostarczył też Egiptowi fotografie wykonane z dronów, pokazujące wyjścia z tuneli pomiędzy Gazą i Synajem, co pomogło Egiptowi w ich zalaniu.

Informacje te pojawiły się po tym jak minister energetyki Yuval Steinitz powiedział, że Egipt zalał tunele do Gazy po części na prośbę Izraela.

Xsara na podstawie: http://www.jpost.com/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze