Terroryści wśród kandydatów na uchodźców

Akcja norweskiej policji przeciwko nielegalnym imigrantom
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Norweska policja bezpieczeństwa państwowego PST, wykryła w czerwcu terrorystów wśród uchodźców wysyłanych do tego kraju.

Akcja norweskiej policji przeciwko nielegalnym imigrantom
Akcja norweskiej policji przeciwko nielegalnym imigrantom

Wśród 1000 uchodźców z Syrii, których Norwegia zgodziła się przyjąć w porozumieniu z UNHCR (organizacja ds. uchodźców ONZ) wykryto 5-10 terrorystów z Państwa Islamskiego i Al-Nusry, powiązanej z Al Kaidą organizacji z Syrii. Prócz tego wykryto jeszcze byłych funkcjonariuszy syryjskiej bezpieki oraz osoby podejrzewane o zbrodnie wojenne (nie wiemy, czy z wojsk syryjskich czy spośród islamistów walczących w Syrii).

Terrorystów wykryto przed ich przyjazdem do Norwegii, dzięki pracy PST w obozach uchodźców na Bliskim Wschodzie. Obozy uchodźców, zdaniem norweskich policjantów, są również miejscami rekrutacji terrorystów. Nie wiadomo, czy wszystkich terrorystów udało się wykryć, bo PST nie prowadziło bezpośrednich przesłuchań uchodźców przeznaczonych do wyjazdu do Norwegii. W jaki sposób PST pracowało nie ujawniono.

Według norweskiej gazety „Dagbladet”, wśród osób, którym przyznano wcześniej azyl w Norwegii, też znalazły się takie, które „odgrywały później kluczową rolę w zradykalizowanaych grupach muzułmanów”. (gl)

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze