Terroryści krytykują Watykan

Betlejem
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Hamas i Islamski Dżihad próbowały przekonać Watykan, aby ten nie uznał zwierzchności Izraela nad terenami chrześcijańskimi i kościołami w Jerozolimie.

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu Hamas wyraził zaniepokojenie podjętymi przez Watykan krokami, opisując je jako poważne ustępswo wobec izraelskiego „rządu okupacyjnego”, który każdego dnia narusza prawo międzynarodowe i kontunuuje proces judeizacji. „Islamskie i chrześcijańskie zabytki oraz święte miejsca kultu (zlokalizowane w Jerozolimie) pozostaną palestyńskie i arabskie”, stwierdziła organizacja, dodając, że izraelscy okupanci nigdy nie będą odpowiedzialni za te miejsca.

Hamas zaapelował do Watykanu o nieuznawanie status quo w okupowanej Jerozolimie, jednocześnie obciążając go odpowiedzialnością za konsekwencje podjętych decyzji. Wezwał również Ligę Arabską i Organizację Współpracy Muzułmańskiej (OIC) do natychmiastowej interwencji w celu „powstrzymania tych bezprecedensowych działań i ochronę islamskich i chrześcijańskich zabytków przed programami IOA” (Israeli Occupation Authority).

Islamistyczny napis wita chrześcijańskich pielgrzymów w Betlejem

Khaled Al-Batesh, lider Islamskiego Dżihadu, odrzucił proponowaną ugodę ekonomiczną między IOA a Watykanem. Al-Batesh oświadczył, że umowa została odrzucona, ponieważ dawałaby Izraelowi prawomocność nad okupowanym, świętym miastem. Określił on stanowisko Watykanujako „wrogie” wobec muzułmanów i chrześcijan z Bliskiego Wschodu, jednocześnie doradzając Państwu Kościelnemu, żeby przemyślało swoje decyzje i zachowało z Arabami i wyznawcami islamu „relacje oparte na szacunku”.(p)

Źródło: http://www.scoop.co.nz/stories/WO1206/S00344/hamas-islamic-jihad-urge-the-vatican-not-to-recognize.htm

Tłumaczenie: JK

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze