Terroryści dowodzili atakami ukryci w szpitalu

1
Hamasowiec na ulicy w Strefie Gazy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Wysoki rangą funkcjonariusz Hamasu, Bilal Razaineh (24) ujawnił Izraelowi dane o tunelach służących terrorystom do przemytu i ataków.

Razaineh był przesłuchiwany przez agencję bezpieczeństwa Shin Bet po tym, jak został zatrzymany próbując wjechać na terytorium izraelskie w listopadzie. Był on przez wiele lat członkiem Brygad Izz ad-Din al-Kassam Brygad, zbrojnego ramienia Hamasu. Brał udział w operacjach wojskowych Hamasu, w tym kopaniu tuneli i szkoleniach snajperskich.

Według Shin Bet Razaineh przekazał Izraelowi dane na temat tuneli w północnej Strefie Gazy oraz sposobów ich drążenia, a także informacje o pozycjach Hamasu i jego agentów.

Według raportu z egipskiego portalu Al-Mogaz, Razaineh uciekał ze Strefy Gazy w rezultacie wewnętrznego dochodzenia w sprawie zarzutów korupcji w kręgach najwyższych urzędników bezpieczeństwa Hamasu.

Śledczy uzyskali od Razaineha informacje o wykorzystywaniu przez Hamas obiektów cywilnych do celów wojskowych. Jego własny dom rodzinny służył jak baza dla kopania tuneli i jako magazyn broni. Brat Razaineha, Mustafa, wysoki rangą członek Hamasu, ukrywał się wraz z innymi terrorystami w szpitalu Kamel Adwan w Gazie podczas operacji Protective Edge w 2014 roku – i stamtąd dowodzili operacjami przeciwko izraelskim żołnierzom.

Szin Bet wniósł oskarżenie przeciwko Razainehowi w Sądzie Rejonowym w Beersheba, z zarzutami przynależności do organizacji terrorystycznej i przestępstw z użyciem broni. Wiadomość o zniknięciu Razaineha była zaskoczeniem dla władz Hamasu, które dowiedziały się o tym z prasy. Po opuszczeniu przez niego Strefy Gazy na teren Izraela uciekło jeszcze dwóch innych aktywistów Hamasu, jak podała prasa jordańska

Ugrupowanie Fatah, polityczny przeciwnik Hamasu, w 2014 r. oskarżało Mustafę Razaineha o to, że jest informatorem wywiadu izraelskiego.

PJ, na podst. www.timesofisrael.com

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze