Terroryści chcą przejąć materiały nuklearne

FSB
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Terroryści szukają dostępu do materiałów nuklearnych na terenie byłego ZSRR – oświadczył w środę szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Nie wyjaśnił jednak, kto chce uzyskać takie materiały.

FSB

– Mamy informacje, które wskazują, że terroryści nadal próbują uzyskać dostęp do materiałów nuklearnych oraz biologicznych i chemicznych części składowych – powiedział szef FSB, który uczestniczył w posiedzeniu przedstawicieli kierownictwa organów bezpieczeństwa krajów poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Na posiedzeniu rozmawiano jak przeciwdziałać wykorzystaniu komponentów jądrowych w aktach terrorystycznych. Bortnikow podkreślił, że mimo podejmowanych działań podziemie terrorystyczne wciąż próbuje przejąć materiały rozszczepialne.

Poznać metody terrorystów

Szef rosyjskiej FSB mówił również o znajomości metod działań potencjalnych terrorystów, którzy posługują się najnowszymi środkami technicznymi.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze