„Terror w imię islamu nie ma nic wspólnego z islamem“

David Cameron
| 20 komentarzy|
image_pdfimage_print

Daniel Greenfield

Choć sam nigdy nie odwiedziłem Zjednoczonego Królestwa, ogłaszam, że premier David Cameron nie ma nic wspólnego ze Zjednoczonym Królestwem.

Ponadto, mimo że nie jestem chrześcijaninem, chcę powiedzieć, że Cameron nie ma nic wspólnego z Kościołem Anglii. Bo najwyraźniej tak działa jego świat.

Premier David Cameron uznał atak terrorystyczny w centrum handlowym w Nairobi za „obrzydliwy“ i „nikczemny“. W wyniku ataku zginęło co najmniej 59 ludzi, w tym troje Brytyjczyków. „Sprawcy tych odrażających ataków terrorystycznych twierdzą, że działają w imię religii, Nie działają“ – powiedział Cameron. Atak był „bezwarunkowo obrzydliwy, nikczemny i przerażająco brutalny“. „Oni czynią to w imię terroru, przemocy i ekstremizmu, oraz ich wypaczonego obrazu świata. Nie reprezentują islamu, czy muzułmanów w Brytanii, ani nigdzie na świecie“ – mówił Cameron.

Terroryści wyraźnie reprezentują dość sporo muzułmanów. Al-Shabaab ma wsparcie w diasporze somalijskiej na całym świecie. Jedna z tych społeczności zrodziła przynajmniej niektórych z autorów ostatniego ataku. Co więcej, wielu brytyjskich muzułmanów należy do Al-Shabaab. Islamscy terroryści kazali muzułmanom się zidentyfikować, zmówić modlitwę i opuścić miejsce nadchodzącej masakry. Al-Shabaab wielokrotnie deklarował działalność w imię islamu, co nie dziwi, gdyż organizacja ta istnieje po to, aby wprowadzić kalifat.

David CameronOgłaszanie, że wydarzenia w Kenii nie mają nic wspólnego z islamem, można porównać z mówieniem, że ZSRR nie miał nic wspólnego z komunizmem.

Cameron czyni niezdarne rozróżnienie między terrorem i religią. Jednakże terror jest taktyką. Akt terrorystyczny można popełnić w imię polityki lub religii, albo w imię obu tych rzeczy.

Terror nie istnieje sam z siebie. Chodzi w nim o to, żeby osiągnąć polityczne cele poprzez zastraszenie ludzi. Muzułmanie używają terroru, gdyż ten pozwala im zastraszyć większe i bardziej ucywilizowanych społeczeństw, a następnie wymusić negocjacje.

Zaprzeczanie temu, bądź działanie tak, jak gdyby nie było ciągłości pomiędzy ideologią i taktyką jej wprowadzenia w życie, jak gdyby te dwie rzeczy mogły istnieć niezależnie, jest zwykłym wyparciem.

Tłumaczenie LO
Źródło: http://frontpagemag.com/2013/dgreenfield/uk-pm-announces-terror-attack-carried-out-in-name-of-islam-has-nothing-to-do-with-islam/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze