Teledysk zmieniony pod naciskiem muzułmanów

1
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wideo do singla „Dark Horse” amerykańskiej piosenkarki Katy Perry zostało zmienione po tym, jak środowisko muzułmańskie określiło je jako bluźniercze.

1

W scenie, która została uznana za obraźliwą, widzimy jak władczyni grana przez Kate Perry, obraca w pył jednego z zalotników, na którego szyi zawieszony jest wisiorek z arabskim znakiem symbolizującym Allaha.

Petycja na change.org zamieszczona przez Shazada Iqbala z Bradford nawoływała do usunięcia teledysku z serwisu YouTube. W petycji czytamy, że „przez widzów teledysk został uznany za wysoce kontrowersyjny ze względu na bluźnierstwo”. Po jej zamieszczeniu wideo zostało zmienione i komputerowo usunięto z niego medalion. Taka wersja znajduje się obecnie na portalach YouTube  i Vevo.

Akcja teledysku jest osadzona w Memfis w Egipcie „bardzo dawno temu”. Perry powiedziała, że „próbowała w piękny sposób przedstawić miejsce, które tak bardzo kocha… bez przemycania żadnych podtekstów”.

Pod petycją zgromadzono 65.000 podpisów. „Nie zrobilibyśmy tego bez waszego poparcia, chciałbym podziękować wam wszystkim oraz każdemu z osobna. Nasz głos został wysłuchany!” napisał Iqbal po zmianie teledysku.

Iqbal
Iqbal

Wideo od czasu publikacji pod koniec lutego zostało obejrzane przeszło 60 milionów razy.

Tłumaczenie: Severus-Snape
Źródło: www.latimes.com

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook