Tęcza we krwi

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Piotr Ślusarczyk

W Orlando muzułmanin strzelał do gejów. Zabijał nie muzułmański „ekstremista”, lecz wyznawca Mahometa podążający za duchem i literą prawa szariatu.

Zgodnie z prawem koranicznym homoseksualizm jest czynem zabronionym, a homoseksualizm karze się śmiercią. Wśród muzułmańskich uczonych, reprezentujących jedną z ośmiu szkół szariatu, panuje zgoda co do tego, że ten, kto dopuszcza się homoseksualnych aktów, zasłużył nie tylko na wieczne potępienie w piekle, ale także na brutalną śmierć tu na ziemi.

Najczęściej zaleca się kamienowanie gejów lub zrzucanie ich ze skał lub wysokich budynków. W nieco lepszej sytuacji są homoseksualne kobiety. Niektóre szkoły prawa islamskiego są tu mniej brutalne. Przykładowo szkoła hanaficka dopuszcza łagodniejsze kary za miłość lesbijską. Taki stosunek do homoseksualizmu w islamie wynika wprost z zapisów Koranu oraz hadisów (opowieści o życiu Mahometa). Bezpośrednie wezwanie do zabijania gejów znajdziemy właśnie w hadisach: „Zabij tego, który tak czyni, a także tego, któremu tak czynią”.

„Zabijanie aktem współczucia”

Słowa tego hadisu cytował niemal dokładnie imam Sheikh Sekaleshfar, który w kwietniu tego roku odwiedził Islamskie Centrum Hussein na Florydzie w Stanford (niedaleko Orlando). Ten brytyjski imam i lekarz mówił w jednym ze swoich kazań: „Jedyną karą za homoseksualizm jest śmierć. Homoseksualiści mogą uzyskać wybaczenie tylko przez to, że zginą. Pozbądźmy się ich! Zabijanie ich to akt współczucia”.

 

Kiedy działacze ruchu LGBT zrozumieją, że jako homoseksualiści czy biseksualiści są pierwsi na liście tych, którzy w Europie czy Ameryce chcą wprowadzić porządek koraniczny?​


Podobnego języka używa Jusuf al-Karadawi, wpływowy ideolog Bractwa Muzułmańskiego oraz mufti Kataru. Oto jego opinia na temat gejów: „Ten rozpustny akt jest perwersją wbrew naturze, jest zanurzeniem w kloace nieczystości, deprawacją męskości i zbrodnią przeciwko prawom kobiecości. Kiedy ten odrażający grzech rozprzestrzenia się wśród społeczeństwa, życie jego członków staje się złe i robi z nich niewolników. Sprawia, że zapominają o wszelkiej moralności, dobrych obyczajach i zachowaniach. (…) Czy należy karać śmiercią dopuszczających się tego aktu aktywnie czy pasywnie? W jaki sposób ich zabijać? Ścinając a może paląc, czy też zrzucając z wysokości? Ta surowość może wydawać się nieludzka, ale jest jedynie środkiem na oczyszczenie społeczeństwa muzułmańskiego z tych szkodliwych osobników, które prowadzą tylko do zguby ludzkości”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Geje do więzienia!

Słowa zapisane w hadisach, Koranie i rozwijane podczas kazań w meczetach trafiają na podatny grunt. Z badań socjologicznych wynika, że 61 procent brytyjskich muzułmanów uważa, że homoseksualizm powinien być nielegalny. Inne dane mówią o ponad 50 procentach. Podobne nastroje można uznać za reprezentacyjne dla całego świata islamu. Według badań Pew Forum on Religion and Public Life z 2011 roku muzułmanie są najmniej na świecie przyjazną grupą religijną wobec gejów i lesbijek.

Tutaj rodzi się pytanie, kiedy działacze ruchu LGBT zrozumieją, że jako homoseksualiści czy biseksualiści są pierwsi na liście tych, którzy w Europie czy Ameryce chcą wprowadzić porządek koraniczny. Ilu ludzi musi zginąć, żebyście zrozumieli, że atak na klub gejowski w USA, czy na salę koncertową we Francji jest w istocie próbą zwalczenia „upadłej”, zdaniem wielu muzułmanów, kultury zgniłego Zachodu?

Muzułmanie i heretycy

Nieprzekonująco brzmią twierdzenia, że „katolicyzm także zabrania homoseksualizmu”. To prawda – zabrania, potępia, odradza; lecz powiedzieć, że stosunek katolicyzmu oraz islamu do homoseksualizmu jest podobny, to jak zrównywać ze sobą pisanie krytycznej recenzji z książki do zastrzelenia jej autora. Wszakże i jeden, i drugi czyn może być podyktowany niechęcią.

I wszyscy ci, którzy zachwycają się francuskim czy amerykańskim imamem mówiącym o prawach gejów, powinni pamiętać, że z punktu widzenia klasycznego islamu idea tolerancji dla homoseksualistów jest herezją, zaś postulat karania gejów dominującą doktryną. Nie odwrotnie! Jeśli ktoś chce się o tym przekonać, niech sprawdzi, w których krajach muzułmańskich homoseksualistów się skazuje oficjalnie, a w których skrycie prześladuje, a czasem nawet morduje.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook