Tariq Ramadan podejrzany o gwałt również w Szwajcarii

Tariq Ramadan, najbardziej znany w Europie islamski uczony, został uznany za podejrzanego w sprawie prowadzonej przez prokuraturę w Szwajcarii, w wyniku trwającego pół roku śledztwa szwajcarskiej policji. Ramadan podejrzany jest o zgwałcenie w 2008 konwertytki na islam. Aktualnie Ramadan przebywa we francuskim areszcie, ponieważ prowadzone jest przeciwko niemu śledztwo o gwałt po doniesieniach trzech muzułmanek złożonych na początku roku.

Tariq Ramadan, zawieszony aktualnie profesor z Uniwersytetu Oksfordzkiego, jest obywatelem Szwajcarii i wnukiem założyciela Bractwa Muzułmańskiego, Hasana al Banny. Jest zwolennikiem konserwatywnego islamu, który miałby istnieć w ramach zachodnich społeczeństw i ulubieńcem zachodnich mediów, bo mówi płynnie po francusku i angielsku i ubiera się w zachodnie  stroje. Wiele organizacji muzułmańskich wystąpiło w jego obronie, uznając jego aresztowanie za spisek przeciwko wpływowemu islamskiemu nauczycielowi. (g)

Źródło: swissinfo.ch

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Francja: imigrant zabił, ale uniknie kary

Szwecja: świetne wyniki szkoły dla imigrantów

Nie powinniśmy odsyłać zintegrowanych azylantów