Talibowie wiedzą o wyborach w Polsce i atakują

Talibowie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zdaniem ekspertów, z którymi rozmawiał dziennik „Polska”, ostatnie ataki na Polaków w Afganistanie świadczą o tym, że talibowie wiedzą o zbliżających się u nas wyborach prezydenckich i być może próbują wywrzeć jakiś nacisk.

Talibowie

Możliwe, że talibowie chcą ponownie zagrać kartą hiszpańską. Po atakach terrorystycznych na dworce kolejowe w 2004 r. w Madrycie na trzy dni przed wyborami parlamentarnymi prawicowy rząd José Maríi Aznara przegrał głosowanie. Zwyciężyli socjaliści z José Zapatero na czele, którzy zapowiadali rychłe wycofanie swych sił z Iraku.

Niewykluczone, że teraz podobną strategię obrali talibowie. „Ci ludzie, a zwłaszcza talibscy dowódcy, są świadomi przemian politycznych w Polsce i tego, że zbliżają się wybory prezydenckie. Być może więc próbują w ten sposób wywrzeć jakiś nacisk. Nie należy jednak zapominać, że niedawno w Afganistanie nastąpiła zmiana kontyngentu. Są tam teraz mniej doświadczeni żołnierze i rebelianci też mają tego świadomość. Tak więc grają obiema tymi sytuacjami i starają się je wykorzystać” – mówi „Polsce” dr hab. Krzysztof Kubiak, historyk wojskowości.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook