Szykują się do Olimpiady

Olimpiada i terroryzm
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjska policja aresztowała 5 lipca sześciu podejrzanych o przygotowywanie ataku terrorystycznego w Londynie. Pięciu mężczyzn i jedna kobieta, wszyscy są muzułmanami.

Przedstawiciele policji odżegnują się od odniesień do zbliżającej się Olimpiady, jednak według oficera łącznikowego z policji amerykańskiej, aresztowania miały miejsce niedaleko głównego stadionu. Ceremonia otwarcia odbędzie się 27 lipca, a igrzyska potrwają do 12 sierpnia.

Muzułmanie w wieku od 18 do 30 lat są podejrzani o „namawianie, przygotowywanie i podżeganie do aktów terroryzmu”. Policja nie ujawniła, czy są powiązani z Al-Kaidą lub inną grupą, czy też są to tzw. „samotne wilki”.

Olimpiada i terroryzm

Według źródeł w Waszyngtonie, Amerykanie również będą pomagać przy ochronie igrzysk. Do Londynu ma przyjechać m.in. kilkuset agentów FBI, żeby zapewnić bezpieczeństwo sportowcom, oficjelom, dyplomatom i innym ewentualnym celom zamachów.

PJ na podst. http://www.examiner.com/article/london-olympics-scotland-yard-nabs-terror-suspects-1

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze