Szwedzki rząd będzie badał, dlaczego wzrasta liczba napaści seksualnych

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd szwedzki zlecił Narodowej Radzie Zapobiegania Przestępczości (Brå) zbadanie powodów, dla których gwałtownie wzrasta w Szwecji liczba gwałtów i innych przestępstw seksualnych. Liczba ta wzrasta stopniowo według policyjnych statystyk, ale znacznie bardziej wzrasta według ankiet na temat przestępczości przeprowadzanych co roku w Szwecji.

Zgodnie z tymi badaniami 4.1% kobiet w Szwecji stwierdziło, że w roku 2016 (ostatni rok danych) było ofiarami jakiegoś rodzaju napaści seksualnej (od obnażania do gwałtu). W ciągu czterech lat liczba osób (kobiet i mężczyzn), które twierdzą, że były ofiarami napaści seksualnych wzrosła trzykrotnie – do 180 tysięcy osób w roku 2016. Brå twierdzi, że przestępstwa zgłoszone policji to drobna część naprawdę popełnionych – według agencji tylko jedna osoba na dziewięć składa na policję doniesienie o napaści seksualnej.

Według badań Bra w roku 2016 aż 15 procent osób stwierdziło, że było ofiarami jakiegoś rodzaju osobistej napaści – kradzieży, pobicie, oszustwa, gwałtu itd. Rok wcześniej było to 13.6 procenta. (g)

Badaniami Bra objętych jest 12 tysięcy osób w wieku 16-79 lat.

Źródło: thelocal.se

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook