Szwedzi badają wpływ salafizmu na ich kraj

Norrby (https://www.flickr.com)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Analitycy szwedzkiej Akademii Obrony Narodowej zbadają, w jaki sposób salafizm wpływa na szwedzkie miasta. Jednym z obszarów objętych badaniem jest dzielnica Norrby w mieście Borås.

Jak określono to w informacji szwedzkiego radia P1, salafizm to ortodoksyjna forma islamu, która sama w sobie nie używa przemocy, ale zdaniem ekspertów od terroryzmu może być pożywką dla brutalnego ekstremizmu.

Między innymi badacze przyjrzą się, w jaki sposób międzynarodowe środowisko salafitów wpływa na Szwecję poprzez komunikację cyfrową. Zbadają także to samo zjawisko na poziomie społeczności lokalnych i określą, jakie potrzebne są środki zaradcze w obszarze krajowym i lokalnym.

Jest to kontynuacja badań przeprowadzonych w ubiegłym roku, w których salafizm i salafistyczny dżihadyzm w Szwecji zostały przedstawione przez badacza terroryzmu Magnusa Ranstorpa.

Grupa badawcza przyjrzy się terenom, które policja nazywa obszarami wrażliwymi lub szczególnie wrażliwymi. Między innymi spróbuje określić, jakie środki zapobiegawcze można zastosować, aby uniknąć radykalizacji osób przebywających w środowisku przestępczym.

– Norrby jest obszarem, który miał największe problemy, dlatego badanie obejmuje właśnie to miejsce – powiedział Filip Ahlin, analityk Akademii. Projekt potrwa dwa lata.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

JotPe, na podst. https://www.svt.se

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook