Szwecja: partia islamistyczna wystartuje w wyborach

Mikail Yüksel
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowo utworzona partia islamistyczna polityka tureckiego pochodzenia, Mikaila Yüksela, dostała pozwolenie na udział w następnych wyborach parlamentarnych w Szwecji.

Yüksel został ponad rok temu wyrzucony z Partii Centrowej (Centerpartiet), gdy ujawniono, że próbował utworzyć w Szwecji oddział ultranacjonalistycznej, faszystowskiej organizacji ”Szare Wilki”. W sierpniu stało się jasne, że Yüksel zamiast oddziału „Szarych Wilków” utworzył własną partię islamistyczną pod nazwą Nyans i będzie próbował dostać się do szwedzkiego Riksdagu.

Na swoim profilu na Facebooku Mikail Yüksel z radością poinformował, że partia Nyans jest teraz formalnie zarejestrowana przez komisję wyborczą i może prowadzić kampanię na terenie całego kraju.

Docelowym elektoratem nowej formacji mają być przed wszystkim islamscy imigranci w Szwecji, a jej lider twierdzi, że jego partia będzie zwalczać „islamofobię i wrogość wobec obcych”, którymi jakoby przesiąknięte jest szwedzkie społeczeństwo. Inną ważną sprawą ma być rozwiązanie problemu braku mieszkań i złych warunków bytowych imigrantów.

Wszystkie te cele miałyby być sfinansowane poprzez zwiększenie wydatków państwa na różne przedsięwzięcia integracyjne .

Rolka na podst. https://resett.no

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook